Burs başvuru formu

0

Burs başvuru formuBurs başvuru formu

Burs herhangi bir özel şirket, dernek ya da devlet tarafından öğrenciye, öğrencilik hayatı boyunca geçimine destek olmak amacıyla verilen karşılıksız ödemedir.

Bursun miktarı ne kadar süre alınacağı verilen her bir kurum tarafından farklılık göstermektedir. Ülkemizde en çok öne çıkan burs kredi yurtlar kurumunun verdiği burstur. Her yıl yaz döneminde başvuruları yapılır bazılarına burs bazılarına ise gelir durumlarına göre geri ödemeli kredi çıkar. Bursu okulda belli başarıları sağlayamadığınız zaman kaybedersiniz.

Burs kaybetme durumu da aynı şekilde kurumdan kuruma farklılık gösterir.

Burslardan faydalanmak için burs veren kurumları tek tek takip etmek gerekiyor çünkü her birinin başvuru süresi ve burs başvuru formu farklıdır.

Burs başvuru formunda dikkat etmeniz gereken bilgilerin doğruluğudur. Adres, iletişim kimlik bilgileri gibi bilgileri doğru yazmak önemli ama aile gelirlerini, ailenin üzerine herhangi bir mal var ise bunların beyanını doğru bir şekilde ve eksiksiz olarak yapmak gerekiyor. Çünkü burs verilecek olan öğrencinin verdiği tüm bilgiler inceleniyor ve yanlış ya da eksik verilen herhangi bir bilgi durumunda alacağınız burs hakkını kaybetmiş oluyorsunuz.

Ayrıca bursu aldığınız takdirde hangi durumlar olduğunda kaybedersiniz bunu da mutlaka inceleyin. Ansızın bursunuz kesilmesin.

Diğer Form Örneklerine buradan ulaşabilirsiniz!

Sizler için bir adet burs başvuru formu örneği hazırladık. Şimdi onu inceleyebilirsiniz.

TEV Burs Başvurusu

burs_formGalatasay Üniversitesi Burs Formu

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir