Burak Erdoğan Özgeçmişi

0

Burak Erdoğan Özgeçmişi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük çocuğudur. İşte Burak Erdoğan özgeçmişi hakkında merak ettiğiniz detaylar;

Burak Erdoğan Kimdir?

1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Burak Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 çocuğunun en büyüğüdür. Çok fazla gündemde bulunmayan Burak Erdoğan özellikle gemicilik sektöründe taşımacılık işi ile uğraşmaktadır.

Burak Erdoğan Genel Bilgi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük çocuğu olan Burak Erdoğan’ın armatörlük yaptığı ve Bumerz isimli bir taşımacılık şirketinin bulunduğunu belirtelim.2001 yılında evlendiği sınıf arkadaşı Sema Ketenci ile dünya evine girdi. Rizeli bir ailenin kızı olan Sema Ketenci ile 17 yıllık bir evlilikleri bulunmaktadır. Çiftin nikâh şahitliklerini ise Recai Kutan ile BBP eski başkanı Muhsin Yazıcıoğlu yapmıştır.

Burak Erdoğan Eğitim Bilgileri

İlköğretim yaşantısını Kaptanpaşa ilkokulunda tamamlayan Burak Erdoğan, lise eğitimini ise Kartal’da bulunan Anadolu İmam hatip lisesinde tamamdı. İstanbul’da bulunan Bilgi Üniversitesinde lisans eğitimini tamamlayan Burak Erdoğan’ın İngiltere’de burslu bir şekilde ekonomi bölümünden mezun olduğunu belirtelim.

Burak Erdoğan Kariyeri

2012 yılında aldığı gemi ile taşımacılık sektöründe boy göstermeye başlayan Burak Erdoğan’ın toplamda 5 adet gemisi bulunmaktadır.  Son olarak geçtiğimiz yıllarda aldığı Cici isimli gemisinin toplam taşıma kapasitesi 91 Bin 971 ton olarak diğer gemilerinin tamamından fazladır. Son olarak aldığı şirketi ise Mecit Mert Çetinkaya’dan alan Burak Erdoğan bu alanda Türkiye’nin sayılı isimleri arasında yer almaktadır.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir