Boşanma Protokolü Dilekçe Örneği

0

bosanma-ve-nafaka-davasinda-gelir-durumunun-sorulmasi-dilekce-ornegi-1

Boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

indir-butonu

İNDİR

BOSANMA PROTOKOLÜ

 

 

 

Is bu protokol evlilik birlikteligimizi mizaçlarimizin ve fikirlerimizin uyusmamasindan dogan ve gideremeyecegimiz siddetli geçimsizlik nedeniyle yürütemedigimiz ve bir arada yasamamizin imkansiz hale gelmesi sebebi ile bosanmaya karar almamiz neticesinde iki tarafinda istek ve özgür iradeleri ile asagida ki sartlarda imza altina alinmistir.

1- Taraflarin evlilikten müsterek bir çocuklari yoktur. Bu nedenle velayet durumu söz konusu degildir.

2- Taraflarin birbirlerinden hiç bir sekilde birbirlerinden nafaka talepleri bulunmamaktadir.

3- Taraflarin hiç birinin birbirlerinden maddi ve manevi tazminat talepleri bulunmamaktadir.

4- Taraflar evlilik birlikteligi için getirdikleri ve evlilik birligi içinde edindikleri mallari bölüsmüs ve yedlerine almislardir. Bu sebeple taraflarin mal ve esya konusunda birbirlerinden hiç bir hak ve talepleri bulunmamaktadir.

Isbu protokol evlilik birlikteligimiz temelden sarsilmasi ve bir arada yasamamizin imkansiz hale gelmesi ve taraflarin birbirlerine olan saygilarini yitirmeden bosanmaya karar vermeleri sebebi ile 4 madde ve 4 suret olarak taraflarin serbest iradeleri altinda Ankara da imza altina alinmistir.   /    /2002

 

 

 

 

 

 

Akit Tarafi                                                     Akit Tarafi

           

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir