bosanma-ve-nafaka-davasinda-gelir-durumunun-sorulmasi-dilekce-ornegi-1

Boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

 

kisisel-istifa-dilekcesi-1

İNDİR

AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

DAVACI                    : Ad, Soyadı, TC Kimlik ile adresi

VEKİLİ                      : (Varsa vekilin ad ve soyadı ile adresi)

DAVALI                    : Ad, Soyadı, TC Kimlik ile adresi

DAVA KONUSU      : Zürich Bölge Mahkemesinin ……. tarih ve ……. sayılı boşanma kararının tanınması ve tenfizine karar verilmesi talebinden ibarettir.

 

A Ç I K L A M A L A R

1.  Müvekkilim ……… ile davalı ……….. 15.12.1993 tarihinde Zürich’te evlenmişlerdir.

2.  Ancak daha sonra evlilik birliğinin sarsılması nedeniyle karşılıklı olarak anlaşarak Zürich Bölge Mahkemesinin …….. tarih ve ……….. sayılı kararı ile boşanmışlardır. Mahkemenin bu kararı ……… tarihinde kesinleşmiştir(Ek:1). Söz konusu bu karar yeminli tercümana tercüme ettirilmiştir(Ek:2).

3.  Müvekkilim Zürich Mahkemesinde temyiz edilmeyerek kesinleşen boşanma ilamının Türkiye Cumhuriyeti makamlarınca da geçerli kılınması için tanınması ve tenfizini talep etme zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ NEDENLER  : MÖHUK, HUMK, MK ve yasal tüm mevzuat.

 

DELİLLER  : Zürich Bölge Mahkemesinin ……. tarih ve ……. sayılı boşanma kararı, Apostille şerhi, kararın ve Apostille şerhinin tercümesi bu nüfus kaydı ve her türlü yasal delil.

 

SONUÇ VE İSTEM     : Yukarıda arz edilen nedenlerle, Zürich Bölge Mahkemesinin ….. tarih ve …….. sayılı boşanma ilamının Türkiye’de tanınması ve tenfizine, yargılama gideriyle vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımızla dileriz.