Boşanma Dilekçe Örneği – 2

3

bosanma-dilekcesi

Her ne kadar bir yuva kurmak ve ömrümüzü bir arada sürdürmek için bir yuva kursakta, kimi zaman çeşitli sebeplerle boşanmak durumunda kalırız. Mutsuz bir evliliği sürdürmektense yollarını ayırmayı tercih eden çiftlerin bu zor zamanları ve prosedürleri daha kolay atlatabilmeleri adına hazırladığımız dilekçe dökümanında dilekçe konusunda aradığınız her bilgiye ve dilekçe örneğine yer vermeye çalıştık

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

 

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

……………………… AİLE MAHKEMESİ
SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DAVACI : ……………. ………………
….. …………….. ………. ………….. …….
VEKİLİ : ……………. ……………………
…. ……………… … …………………….
DAVALI : ………………… ……………….
…………… …………… ……………………
DAVA KONUSU : Şiddetli geçimsizlik ve evlilik birliğinin temelinden sarsılmış olması
sebebiyle boşanma talebimizin sunulmasıdır.
AÇIKLAMALAR:
1. Müvekkilem ……………………………….. eşi …………………… (örnek ad soyad) ile yaklaşık on üç yıl önce evlenmiştir. Bu evlilikten şu an itibariyle reşit olan bir erkek çocukları olmuştur. Müvekkilem, son dört yıldır eşi ile fiilen ayrı yaşamaktadır. Artık karı-koca hayatını ve evlilik birlikteliğini sürdürmelerinin imkanı ve faydası kalmamıştır.

2. Bu maddeye evliliği devam ettirmenin neden mümkün olmadığı, şiddetli geçimsizliğin sebepleri,taraflar arasındaki sorunlar ayrıntılı bir şekilde yazılır.

3. Ayrı ayrı olaylar daha iyi anlaşılabilmesi farklı maddelere yazılabilir.Örneğin bir maddeye eşin, evlilik sorumluluğunu taşımadığı yazılırken diğer maddeye ise, eşler arasında boşanmaya sebep veren olaylar yazılabilir.

4. Nafaka , maddi ve manevi tazminat talebi var ise ayrıntılarıyla bu maddeye yazılabilir.

 

HUKUKİ SEBEPLER : MK, HUMK, ve sair ilgili mevzuat.

DELİLLER : Nüfus kayıtları, tanıklar.

NETİCE ve TALEP :
Yukarıda açıklanan hususlara ve davada sunulacak delillere istinaden;
1. Müvekkilim ile davalının şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanmalarına,

2.Talep edilen nafakya karar verilmesine,

3. Yargılama giderleri ile avukatlık ücretinin karşı tarafa tahmiline
karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. 13/10/2012

Ad-Soyad,Varsa Avukat Adı Soyadı

 

Paylaş

3
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
yusuf kocer

oncelıkle kolay gelsın ismim yusuf kocer 4.5 yılık evlıyım evlenedımden beri esımle sıdetlı gecımsılıkler hergun hergun sorun oluyo 2 cocuk babasıyım ama bu evlılıten bır aile olmayacak bır durumdayız esımden bosanmak ıstıyorum

mustafa

sayın yusuf kocer ben de sizin gibi aynı durumdayım 7 yıllık evliyim artık hayatım zindan olmuş durumda hukuken tek taraflı boşanma açacağım ama bir erkek olarak her yönden dezavantaj var..
tek taraflı açsam tazminat-nafaka olayı var 2 çocuk ortada..anlaşmalıya karşı taraf yanaşmaz..avukat gelip gidip para isteyecek..çaresiz kalmış durumdayım sen sorununu çözebildiysen bana da bir yol gösteriver hocam..

Mehmet Ali

Sayın yusuf ve Mustafa bende sizler gibi şiddetli geçimsizlik durumundayım boşanmak istiyorum 3tane çocuk var en son bi gitti gidiş o gidiş telefonlara cvp vermiyor yeter artık 14 yıldır bıktım artık dilekçeyi verip boşanacağım bana yol gösterin nede olsa tecrubelisiniz