Boşanma Davasında Hastaneye Sevk Dilekçe Örneği

0

bosanma-dilekcesi

Evlilikler genel olarak, hayatı birlikte geçirmek ve paylaşmak üzere oluşturulan kesintisiz organizasyonlardır. Her ne kadar hayat boyu bir birliktelik planlansa da, çeşitli nedenlerle kesintisiz birliktelik sağlanamaz ve evliliklerin önemli bir kısmı ayrılmayla sonuçlanır. Bu boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

……………… TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ

ADLİ TIP BÖLÜM BAŞKANLIĞI’NA

 

 

Davacı …………. vekili tarafından davalı …………… aleyhine Mahkememize açılan boşanma davasının yapılan açık yargılamasının sonunda verilen ara karar gereğince;

Yukarda resmi bulunan, onaylı olarak ve sol kolu dirsek altından mühürlü olarak Başkanlığınıza sevk edilen davalı …………. Mahkememiz mübaşiri ……………. ile gönderilen tüm raporların tetkiki ile, ……………..’ün hastalığının kaç seneden beri devam ettiği, iyileşmesinin mümkün olup olmayacağı ve yakalandığı hastalığın aile birliğini çekilmez kılacak derecede bulunup bulunmadığının tesbit edilerek bu yolda hazırlanacak heyet raporunun Mahkememize yargılamanın atılı bulunduğu …./…/……. tarihinden evvel gönderilmesi önemle rica olunur.

 

 

……/……/….

Hakim

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir