Boşanma Davası Öncesi Terk Nedeniyle İhtar Dilekçesi

1

bosanma-dilekcesi

Evlilikler genel olarak, hayatı birlikte geçirmek ve paylaşmak üzere oluşturulan kesintisiz organizasyonlardır. Her ne kadar hayat boyu bir birliktelik planlansa da, çeşitli nedenlerle kesintisiz birliktelik sağlanamaz ve evliliklerin önemli bir kısmı ayrılmayla sonuçlanır. Bu boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek!Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

……. AİLE MAHKEMESİNE

 

 

                                                                                                                       ANKARA

 

 

İHTAR KARARI İSTEYEN:…….

 

VEKİLİ                              :…….

 

KARŞI TARAF                 :…….

 

KONU                               : Terk nedeni ile ihtar istemidir.

 

AÇIKLAMALAR             :1-Müvekkilimiz karşı taraf ile 14 yıldan bu yana evlidir. Nüfus kayıtları, ……. İli, ……. İlçesi, ……. Mahallesi, Cilt No; ……., Aile No;……., Sıra No; ……. dadır.  Evliliklerinden Ahmet, Ayşe, Sevinç ve Sevgi isimli dört çocukları bulunmaktadır.

 

2-Müvekkilimiz ev hanımı olup, davalı ……………….. yapmakta ve yurt dışına gidip gelmektedir. Karşı taraf ise yurt dışına her çıkışında işi gereği 1 hafta ile 10 gün arasında kalmaktadır. Müvekkilimiz ve çocukları bu duruma alışmışlardır. Ancak eşi son gittiğinden bu yana 4 aydır eve dönmemiş ve ne eşini ve ne de çocuklarını da aramamıştır.

 

3-Müvekkilimiz eşinin ………’ de kendisine başka bir ev tuttuğunu ve eve eşya aldığını, telefon çektirdiğini öğrenmiş ve hatta eşini bu telefondan arayarak da eve davet etmiştir. Eşi bir daha eve dönmeyeceğini belirtmiş, kendisine de bağırıp çağırmıştır. Karşı taraf 4 aydır evliliği ile ilgili hiçbir sorumluluğunu da yerine getirmemektedir. Üstelik hiçbir haklı neden olmaksızın evini de terk etmiştir.

 

4-Müvekkilimiz, yıllardır süren evliliğini ve çoluk çocuğunun geleceğini düşündüğü için kendisini evine davet etmektedir.

 

5-Karşı tarafı davet ettiğimiz ev bizzat kendisinin 4 ay önce terk ettiği kendi evinin adresidir. (………….. mahallesi No:15 Kat:2 İzmit.) Müvekkilimiz sürekli olarak evdedir. Yine de aynı adreste karşı komşu olan ………………. ‘ ya da bir anahtar bırakılmıştır. Buradan da günün her saati anahtarı alabilir.

 

6-Evin geçimini temin eden karşı taraf olmasına rağmen biz eve dönüşü için mahkemenin takdir ettiği yol ücretini de kendisine havale edeceğiz.

 

İSTEM SONUCU        : Açıklanan nedenlerle karşı tarafa 1 ay içinde evine ve eşine geri dönmesinin bildirilmesine, aksi taktirde MK. Madde 132 gereğince boşanma davası açılacağının ihtar edilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

 

İHTAR EDEN VEKİLİ

                                                                                                          …….

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
a

Kanun maddesi ve ihtar süresi bilgilerinizi güncelleyin