Boşanma Davası Dilekçe Örneği

0

bosanma-dilekcesi

Her ne kadar bir yuva kurmak ve ömrümüzü bir arada sürdürmek için bir yuva kursakta, kimi zaman çeşitli sebeplerle boşanmak durumunda kalırız. Mutsuz bir evliliği sürdürmektense yollarını ayırmayı tercih eden çiftlerin bu zor zamanları ve prosedürleri daha kolay atlatabilmeleri adına hazırladığımız dilekçe dökümanında dilekçe konusunda aradığınız her bilgiye ve dilekçe örneğine yer vermeye çalıştık

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

 

……. MAHKEMESİNE

       

 

                                                                                                           ANKARA

 

 

DAVACI                    :…….

       

VEKİLİ                      :…….

       

DAVALI                   :…….

KONU                      : Ayrılık Kararı Verilmesi İstemimizdir.

AÇIKLAMALAR     :1-Müvekkilimiz davalı ile ……. önce evlenmişlerdir. Davalının ikinci eşidir.Davalıdan ……., ……. bulunmaktadır. Evlilik Nüfus kaydı ……. İli,……. İlçesi, ……. Mahallesi, ……. Cilt No, ……. Sayfa No ve …….Kütük Sıra No dadır.

2-Davalı son birkaç aydır faklı davranışlariçine girmiş, sinirli tutumları ile evliliği çekilmez hale getirmiştir.Akşamları eve geç ve içkili gelmekte, zaman zaman sevmek için uyandırdığıçocukları da hırpalamaktadır. Müvekkilimizi de birkaç kez dövmüş, araya girenkomşular vasıtası ile yatışmıştır.

 

3-Müvekkilimiz, tüm bunlara rağmen eşinisevmekte ve boşanmak da istememektedir. Ancak eşinin bir müddet ayrı kalması,belki eşine ve çocuklarına olan özlemini artırabilecektir. Böylelikle  belki de yok yere bitecek bir evliliği dekurtarma şansı olacaktır.

 

4-Bu nedenle tarafların ayrılığına kararverilmesini istemekteyiz.

       

YASAL NEDENLER : MK. HUMK ve İlgili Mevzuat

KANITLAR              : Nüfus kayıtları,tanık beyanları  ve Her Tür kanıt

 

CEVAP SÜRESİ      : 10 Gündür

 

İSTEM SONUCU   :Açıklanan nedenler ile tarafların ayrılığına karar verilmesini, her türlüyargılama giderinin karşı tarafa yükletilmesini, 1136 Sayılı AvukatlıkKanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı tarafvekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talepederiz.

 

 

DAVACIVEKİLİ

                                                                                               …….

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir