Boş CV örneği Word Belgesi

0

Boş CV örneği Word Belgesi

Firmalara ya da özel işletmelere iş başvurusu gerçekleştirirken yüzlerce aday arasından seçilebilmek için etkili bir CV hazırlamanız gerekir. Bu nedenle CV’nizin word, excell ya da pdf formatında olması ve içeriğinin doğru bilgilerle kısa, olması önemlidir.

Etkili ve profesyonel CV hazırlamak için, sitemizde bulunan ve yoğun çalışmalar sonucu uzman bir ekip tarafından hazırlanmış boş CV örneklerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sitemizde örnekleri incelemek ve başvuru yapacağınız pozisyona göre nasıl bir CV hazırlayacağınıza karar vermektir.

Sitemizde birbirinden farklı boş CV örnekleri word, excell ya da pdf formatında bulunmaktadır. Sizde kendinize uygun gördüğünüz boş CV örneklerinden istediğinizi bilgisayarınıza indirebilir, hızlı ve kolay bir başvuru hazırlayabilirsiniz.

Dilerseniz, profesyonel CV hazırlamak için uzman ekibimizle CV oluştur sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.

word-cv-ornekleri

 

Word formatında CV nasıl hazırlanır?

Cv’nizi word programında hazırlamak için yazı karakteri “time new roman” ya da “ calibri (gövde)” yazı boyutu ise 11-12 olmalıdır.

  1. Kişisel bilgileriniz, fotoğraf

Sol tarafta kişisel bilgileriniz (adı, soyadı, doğum tarihi, medeni durumu, iletişim bilgileri, erkek adaylar için askerlik durumu, başvurduğunuz pozisyona göre ehliyet bilgileriniz)  karşısında ise yüksek çözünürlüklü, vesikalık çekilmiş fotoğrafınız yer almalıdır.

  1. Eğitim durumunuz

CV’nizi word formatında hazırlarken bilgileriniz düzenli bir şekilde görünmesi için tablo oluşturabilirsiniz. Bilgilerinizi en son mezun olduğunuz okul en başta olacak şekilde kronolojik sıraya göre düzenlemelisiniz.

  1. İş tecrübesi (iş deneyimi)

En son çalışmış olduğunuz ya da çalışmakta olduğunuz firma en başa gelecek şekilde kronolojik sıra takip ederek, en fazla 5 tane yazabilirsiniz. Eğitim durumu bilgilerinizde tablo özelliğinden yararlanırsanız, sayfa düzeni açısından iş deneyimlerinizi, seminer ve kurs bilgilerinizi de tablo şeklinde eklemelisiniz.

  1. Seminer ve kurs bilgileriniz

Aldığınız sertifikalar ya da kurs bilgilerini bu bölümde belirtmelisiniz. Yine bilgisayar ve yabancı dil bilgilerinizi bu bölümde ekleyebilirsiniz.

  1. Referans bilgileriniz

En fazla üç kişi olacak şekilde referans bilgilerinizi güncel iletişim bilgileriyle ekleyebilirsiniz.

Word formatında CV hazırlarken, ön yazınızı, kariyer hedeflerinizi, maaş beklentilerinizi, başvurduğunuz pozisyon bilgilerinizi de ekleyebilirsiniz. Ancak CV’nizin iki sayfayı aşmamasına özen göstermelisiniz.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir