Borçtan Kurtulma Dava Dilekçesi

0

İcra Dilekçe Örnekleriİcra konusunda aradığınız tüm dilekçe örneklerini artık tek adreste bulabilirsiniz! Devlet dairelerinde tüm bildirim ve isteklerinizi dilekçelerle bildirmemiz istenir bizden. Bu yüzden sizlerin işine yarayabilecek çeşitli İcra dilekçe örneklerine ve formlarına sitemizde yer verdik.

İcra Dilekçe Örneklerini bilgisayarınıza indirmek için ihtiyacınız olan konuyu seçip, indir butonuna tıklamanız yeterlidir. Örnek bilgisayarınıza birkaç saniye içerisinde word dosyası şeklinde inmiş olacaktır.

Sitemizde İcra gerekçelerinize göre özel olarak hazırlanmış dilekçe örneklerini bulabilirsiniz. Diğer dilekçe örneklerine İcra dilekçeleri bölümünden ulaşabilirsiniz!

İcra Dilekçe Örnekleri

İNDİR

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

 

                                                                                                                       …….

DAVACI                 :…….

 

VEKİLİ                   :…….

 

DAVALI                 :…….

 

KONU                    : Borçtan Kurtulma Davası

 

AÇIKLAMALAR    : 1-Müvekkilimiz aleyhine Davalı tarafından İcra Müdürlüğünün ../…. E. Sayılı dosyası ile ilamsız icra takibi yapılmıştır. Takibin dayanağı ../../…. tarihli senettir.

 

2-Müvekkilimiz tarafından takip dayanağı senetteki imzanın kendisine ait olmaması nedeni ile itirazda bulunulmuştur.

 

3-Davalının yaptığı itirazın kaldırılması talebi ………. İcra Tetkik Mahkemesi tarafından kabul edilmiş ve takibe yapılan itirazın geçici olarak kaldırılmasına ve takibin devamına karar verilmiştir.

 

4-Müvekkilimiz borçlu değildir. Söz konusu senetteki imza müvekkilimize ait değildir. Mahkemenizce senetteki imzanın müvekkilimize ait olmadığının tespitine karar verilmesini istemekteyiz.

 

YASAL NEDENLER : İİK. Ve İlgili Mevzuat

 

KANITLAR               : İcra Dosyası, Bilirkişi İncelemesi, her türlü yasal kanıt.

 

CEVAP SÜRESİ       : 10 Gündür

 

İSTEM SONUCU      : Açıklanan nedenlerle takip konusu senet altındaki imzanın müvekkilimize ait olmadığına, % 40 İnkar tazminatının davalıdan alınarak müvekkilimize verilmesine, söz konusu icra takibinin dava neticesine kadar ihtiyati tedbir kararı verilerek durdurulmasına,  yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine ve 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

 

                                       DAVACI VEKİLİ

                                                                               …….

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir