Bireysel Satış Temsilcisi Ne İş Yapar

0

Bireysel Satış Temsilcisi Ne İş Yapar?

Firmalarda yer alan bireysel satış temsilcilerinin pazarlama ve satış alanında aktif olduğunu görmekteyiz. Son yıllarda hızla artan istihdam ile birlikte birçok kişi bireysel satış temsilcisinin ne işle meşgul olduğunu merak etmektedir. Bu yazımızda sizler için bireysel satış temsilcisi ne iş yapar bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde bireysel satış temsilcisi ne iş yapar bu konuyu merak ediyor iseniz yazımızın devamında ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Bireysel Satış Temsilcisi Ne İş Yapar?

Bireysel satış temsilcileri firmayı müşteriye karşı temsil etmektedir. Satış ve pazarlama alanında görev alarak müşterilere satış konusunda destek olurken firmanın da satış hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik hizmet vermektedirler.

Bireysel Satış Temsilcisi Görevleri

Bireysel satış temsilcisi firmanın bir nevi görüntüsüdür. Firmanın kimliğini temsil eder. aynı zamanda görevi satış hedeflerini tamamlamaktır. Firmanın belirttiği şartlar çerçevesinde müşteri portföyüne ulaşarak ihtiyaç dahilinde satışı gerçekleştirmek görevi arasında yer alır. Ürün tanıtımı ve satışı temsilcinin en önemli görevleri arasında yer alır.

Bireysel Satış Temsilcisi Kaç Saat Çalışır?

Bireysel satış temsilcilerin çalışma saatleri net değildir. Her firmaya göre farklılık gösterebilmektedir. Banka adına çalışan bir temsilci 9-5 yahut 9-6 saatleri arasında çalışırken farklı bir firmada bu saatler 8- 6 yı bulabilmektedir. Bunun yanı sıra bireysel satış temsilcileri vardiya usulü de çalışabilmektedir.

Bireysel Satış Temsilcisi Nerelerde Çalışır?

Bankalarda, birçok firmanın pazarlama departmanında çalışabilmektedir.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Kişi güler yüzlü olmalıdır. İkna kabiliyeti yüksek ve insan ilişkileri güçlü olmalıdır.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!


CV Hazırlama Adımları

CV Hazırlama İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz! Yada Siz Sorun Biz Cevaplayalım!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir