Bireysel Satış Temsicisi Ne İş Yapar?

0

Bireysel Satış Temsicisi Ne İş Yapar 2017

Genellikle firmaların satış departmanında görev yapan bir bireysel satış temsilcisi, özellikle satış ve pazarlama hizmetlerinde müşterilere destek veren firmalarda çok önemli bir yerleri olmaktadır. Çünkü bireysel satış temsilcileri şirketlerdeki en kritik pozisyonda çalışan personellerdendir. Bireysel satış temsilcileri, çalıştıkları şirketin müşterisiyle ilk temas kuran kişidir. Bir işletmenin sahip olduğu mal veya hizmeti müşterilere sunduktan sonra müşteride satın alma dürtüsünü harekete geçiren kişidir.

Bireysel Satış Temsicisi Ne İş Yapar?Bireysel Satış Temsilcisi Nasıl Olunur?

Bir bireysel satış temsilcisi öncelikle konuşkan, duygusal zekası ön planda, dışa dönük ve ikna kabiliyetleri yüksek bir kişi olması firmalar tarafından oldukça tercih edilir. Bunun yanı sıra görevini yaptığı firmayı benimseyen, yüksek satış hedefli yeni projeler hedefleyen ve bu projeleri hayata geçirip başarılı olan bireysel satış görevlisi, diğer bireysel satış temsilcilerinden hep bir adım öndedir.

Bireysel Satış Temsilcisi Görevleri

Bireysel satış temsilcisi olarak görev yapan bir kişi şirketin yüzüdür. Çünkü çalışılan şirkette firmanın kimliğini ve firmanın hedeflerini yerine getiren ilk kişi bireysel satış temsilcisidir. Bireysel satış temsilcisine firma tarafından satılması için verilen bir ürün veya hizmet belirtilen hedef ve kota doğrultusunda satış işlemini gerçekleştirmektedir. Bunu haricinde şirketin müşterilerine satın bir hizmet veya bir malın alımı için rehberlik etmektir.

Firmanın pazarlama departmanı ile satışların artırılması konusunda yapılacak reklam faaliyetleri hakkında sürekli iletişim kurmalıdır. Ayrıca bireysel satış temsilcisi muhasebe departmanı ile de sürekli iletişim halinde olmalıdır. Yapılan her satışın tahsilatının sisteme girilmesi de son derece önemlidir.

Diğer Mesleklere ve Maaş Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Bireysel Satış Temsilcisi Nerelerde Çalışır?

Bireysel satış temsilcileri genel olarak bankalarda, bir hizmet ve ürün satışı yapan şirketlerde, reklam şirketlerinde ve bunu gibi şirketlerde çalışmaktadırlar.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir