Bireysel Emeklilik İptali İçin Dilekçe Örnekleri

0

Bireysel Emeklilik İptali İçin Dilekçe Örnekleri 2017

Bireysel emeklilik sistemi, çalışma hayatını yaşadığımız zamanlardaki ekonomik durumlarımızı, çalışma hayatından emekli olduktan sonra da korumamıza yardımcı olabilecek sistemlerdir.  Günümüzde zorunluluk kapsamından çıkan bireysel emeklilik sistemine, dâhil olan emeklilerin sistemden çıkma ya da cayma haklarına ilişkin bilgiler en çok merak edilen durumlar arasındadır. Tüm bunların yanında sistemden çıkış için dilekçenin ne şekilde yazılacağı ayrı bir soru işareti içermektedir.

Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemden Ayrılma

Bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak ya da cayma hakkımızı kullanabilmek için bağlı olunan şirketlere başvuru yapmak gerekmektedir. Başvuruların kişiler tarafında güvenli elektronik iletişim araçları (telefon, elektronik posta, kısa mesaj, faks, internet vb. )ya da posta yoluyla yapmaları gerekmektedir.

Bireysel Emeklilik İptal Dilekçesinde Neler Olmalı

Dilekçede şirket adı, yönetmelikte hangi maddeden yararlanılarak çıkış işlemi isteği yapıldığı, TC kimlik numarası, kişinin adı soyadı, adresi, telefonu ve elektronik posta adresi eksiksiz bir şekilde yazılmalı ve imzası atılmalı.


Tüm Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz! (100+ Hazır Dilekçe Formu)

Bireysel Emeklilik İptal Dilekçe Örneği

                ……….. EMEKLİLİK A.Ş.’NE

………..

Şirketiniz ve …………………………………. (çalıştığınız kurum / şirket) arasında akdedilen sözleşme kapsamında Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik sistemine dâhil edildim.Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmeliğin 15. Maddesi kapsamında Otomatik Katılımlı BES ‘ten ayrılmak istiyorum. Tüm bunların ışığında işlemlerin devamı için gerekli bilgi / belgelerin yasak süresi içerisinde tarafıma gönderilmesi hususunda gereğini arz ederim. …/…/2017

Adı Soyadı

İmza

 

T.C. Kimlik No:

Adres                :

e-posta             :

Telefon             :


               

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir