Binali Yıldırım Cv

0

Binali Yıldırım Cv

Erzincan Refahiye doğumlu olan Binalı Yıldırım 20 Aralık 1955 tarihinde dünyaya gelmiştir. Babasının adı Dursun annesi ise Bahar hanımdır. İstanbul Teknik üniversitesinde eğitim almış olup burada Gemi inşaat ve deniz bilimleri fakültesinden mezun oldu. Bu bölümde yüksek lisansını da tamamladı. Aynı zamanda burada asistan olarak da çalışmalarını sürdürdü. Araştırma görevlisi olarak da çalışmalara katıldı.

İş Tecrübeleri

1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi sanayi işletmelerinde yönetici olarak çalışma hayatına başladı. 1994- 2000 yılları içerisinde ise İstanbul Deniz Otobüslerinde genel müdür olarak çalıştı. Genel müdür olarak çalıştığı dönem içerisinde başarılı işlere imza atarak sektör içerisinde adını duyurmayı başardı. İdo firmasını dünya şirketleri arasına sokmayı da başarmış olup gelişmesine büyük katkı sağlamıştır.

3 Kasım 2002 yıllarında Ak partiden milletvekili adayı oldu ve meclise girdi. 58 ve 59. Ak aprti hükümeti dönemi içerisinde Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı. 11 yıl üst üste Ulaştırma Bakanı olarak görev yapması ile tarihe imza attı. Bakan olarak çalıştığı dönem içerisinde yenilikçi bir gelişme izledi ve yeni projelere imza attı.

Başarılarından dolayı Başbakan olarak da aktif olarak siyasete devam etti. Binali Yıldırım öğretmen olan Semiha Yıldırım ile evli olup bu evlilikten 3 tane çocuğu bulunmaktadır. 2 kız bir erkek çocuğu var.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir