BİMER’e Yazılan Dilekçe Örnekleri

0

Bimer Dilekçe Örneği

Başkanlık Bilgi İşlem Başkanlığı tarafından kullanılmakta ve yazılımı geliştirilen bir program şeklinde kullanılmaktadır. Yine web sayfası üzerinden de kullanılan bir sistem olurken, devlet ile vatandaş arasında iletişim kanalı olarak da adlandırılabilir. Vatandaşların, her türlü müracaatlarını, zaman gözetmeksizin her yerden yapılmasına imkân vermektedir. Bu durumda, BİMER için bazı dilekçe örneklerine göz atmanın yanı sıra, başvuru işlemlerinde de şu bilgilere ulaşılabilir.

BİMER’e neden dilekçe yazılır?

BİMER için oluşturulan dilekçeler, farklı konuları ele alabilmektedir. Bu durumda;

  • İstek
  • İhbar
  • Şikâyet
  • Bilgi edinme dilekçesi
  • Öneri sunma gibi konuların ele alındığı bilinmektedir. Bunların yanı sıra, BİMER BAŞVURU FORMU kullanılarak da, işlemler gerçekleştirilebilir.

BİMER Başvuru formu nasıl doldurulur?

BİMER için dilekçe formu doldurmak için, ilk olarak BİMER MEKEZ resmi web sayfasına giriş yapmak gerekmektedir. Sonrasında ise, sağ üst kısımda yer alan ‘’ başvuru yap ‘’ butonları kullanılarak, başvuru ekranlarına yönlendirilme sağlanmaktadır.

Açılmış olan sayfa üzerinden, e- mail ( e- posta ) adresleri istenirken, adreslerin doğru ve eksiksiz olarak istenilen kutucuğa yazılması sureti ile ‘’ başvuru yap ‘’ butonu kullanılarak, işlemlere devam edilir. Böylelikle de BİMER e- başvuru formu, e- posta adreslerinize yönlendirilerek, işlem devam etmektedir.  Sonrasında ise başvuru gerçekleştirilmek için, karşınıza çıkan pencereden, istenilen tüm bilgileri eksiksiz olarak girerek, başvuru işlemlerini gerçekleştirilebilir.

BİMER’e Başvuru için Gerekli bilgiler nelerdir?

BİMER internet başvuru formu üzerinde yer alan ve gerekli olan bilgiler aşağıda ki gibidir.

  • TC kimlik numarası
  • Ad ve Soyad
  • Annenizin evlenmeden önce kızlık soyadı ( ilk ve son harf yeterlidir )
  • Cep telefonu numarası

Bu bilgilerden sonra ise, onay kodu gönder butonu ile cep telefonuna gönderilen kod ile birlikte, sisteme başvuru gönderilebilir.

BİMER Başvurularınızı bu adres üzerinden yapabilirsiniz: http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx

Resmi Daireler için Gerekli Tüm Dilekçe Örnekleri İçin Tıklayınız!

 

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir