Bimer Şikayet FormuBimer Şikayet Formu 2016

Başbakanlık İletişim Merkezi BİMER, vatandaşın devlet kurumlarıyla bilişim ve iletişim teknolojilerini kullanarak haberleşmesidir. BİMER, doğrudan Başbakanlık Koordine ve Takip Sistemi tarafından kontrol edilmektedir. Her türlü başvurular değerlendirilip, Valilik, Kaymakamlık, İl Müdürlüğü ve Bölge Müdürlükleri, Bakanlıkların Merkez Teşkilatı, Genel Müdürlük, müstakil Başkanlık, Daire Başkanlığı ve Bakanlıklara bağlı kuruluşlara iletilmektedir.

BİMER’e, hem ALO 150 telefon hattı üzerinden, hem de internet üzerinden başvuru ve gönderiler yapılabilmektedir.

BİMER’e tüm kamu kurumları için istek, şikâyet, ihbar, görüş ve öneri ile bilgi edinme hakkı gibi konularda başvuru yapılabilmektedir.

BİMER’e şikayet

BİMER’e şikâyet kurumun ALO 150 hattından yapılabileceği gibi, internet üzerinden form doldurularak da başvuru yapılabilmektedir.

BİMER şikâyet formu nereden doldurulur?

Şikayet formuna, sadece kurumun resmi web sitesi http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx adresinden “başvuru yap” sayfasından ulaşabilmektedir. Sisteme giriş yaptığınız takdirde sizden e-posta bilginiz istenir. Şikâyet formunuz direkt olarak e-posta hesabınıza gönderilir ve başvurunuzu gelen mail üzerinden yapmanız gerekir.

BİMER şikâyet formu nasıl doldurulur?

Sistem sizi, gönderilen e-postadaki linki tıkladığınız anda, “BİMER internet başvuru formuna” yönlendirilir. Burada e-posta adresiniz otomatik olarak sistem tarafından doldurulur.

Formda ilk önce, başvurunuzu ne için yaptığınıza dair butonu işaretlemeniz gerekir. Şikayet butonunu işaretledikten sonra, kişisel bilgileriniz istenir. Ad, soyad, TC kimlik numarası sistemde doldurulması gereken zorunlu alanlardır.

İkinci kısımda sizinle irtibata geçilebilmesi için güncel adres ve telefon bilgilerinizi girmeniz istenir. İl ve ilçe olarak açık adresinizi beyan etmenizin ardından, cinsiyet ve eğitim durumu seçilir.

Şikayetinizi 6000 kelimeyi geçmeyecek şekilde, başvuru metni kısmına sade ve anlaşır bir şekilde yazmalısınız. Son olarak, güvenlik şifresini girip “başvuru yap” butonun tıklamanız durumunda sisteme şikayetiniz otomatik olarak kayıt edilmiş olur.

Başvurunuzu istediğiniz an “başvuru sorgulama” sayfasından takip edebilirsiniz.

Diğer Şikayet Dilekçe ve Formları