BİMER Dilekçe FormuBİMER Dilekçesi

Başbakanlık İletişim Merkezi bir diğer adıyla BİMER, vatandaşın devlet kuruluşlarıyla ilgili her türlü istek, şikayet, ihbar, bilgi edinmek ve önerilerini sunmaları için kurulan Başbakanlık Koordine ve Takip Sistemi tarafından kontrol edilen elektronik haberleşme sistemidir.

BİMER dilekçe formu doldurarak, kolaylıkla her konuda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca merkezin ALO 150 numaralı hattını arayarak da, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Her türlü başvurular değerlendirilip, Valilik, Kaymakamlık, İl Müdürlüğü ve Bölge Müdürlükleri, Bakanlıkların Merkez Teşkilatı, Genel Müdürlük, müstakil Başkanlık, Daire Başkanlığı ve Bakanlıklara bağlı kuruluşlara iletilmektedir.

BİMER Dilekçe Formu Yazma

BİMER dilekçe formu yazmak için öncelikle merkezin, resmi web sitesine giriş yapmalı, ardından sağ üst köşedeki “başvuru yap” butonunu tıklamalısınız.

Açılan sayfada sizden e-posta adresiniz isteniyor. Adresinizi girip, tekrar  “başvuru yap” butonunu tıklıyorsunuz. Böylece BİMER internet başvuru formu e-posta adresinize yönlendiriliyor.

Başvurunuzu gerçekleştirmek için size gönderilen linki tıklayıp, bilgilerinizi doldurmanız gerekiyor.

BİMER formu 11 bölümden oluşuyor. Bu bölümler;

Ad, soyad, TC kimlik numarası, GSM, telefon, adres, il, ilçe, cinsiyet, eğitim durumu ve başvuru metni alanlarını içeriyor. Başvuru metni bölümü, 6000 kelimeyle sınırlandırarak başvuru sebebinizi kısaca anlatmanız isteniyor. Telefon numarası dışındaki bütün bölümler, doldurulması zorunlu alanlardan oluşuyor. Aynı zamanda sistem e-posta adresinizi otomatik kaydediyor.

Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra istediğiniz an “başvuru sorgulama” butonunu tıklayıp, TC kimlik numarası ve başvuru sayısını girdiğiniz takdirde gönderinizin takibini yapabiliyorsunuz.

BİMER dilekçe formuna merkezin resmi web sitesi http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.