Bim Personel Maaşları 2017

0

Bim personeli ne iş yapar?

Bim marketler zinciri, neredeyse 81 ilde bulunan uygun fiyatlı ürünlere yönelik satışa olan bir gıda marketidir. Uygun fiyatlı ve çeşitli ürün seçeneğiyle kısa zamanda kitlesini çok büyütmüştür. Bim personeli, öncelikle tezgâh görevlisi olarak işe başlar. Daha sonra işinde iyi tecrübe kazanır ve iyi bir yol kat ederse müdürlüğe kadar yükselebilir. Tezgâh görevinden sonra kasa görevi vardır. Bu görev kasada ürün çıkışı yapmaktır. bim marketler zincirinde çalışılabilecek 3 pozisyon vardır. Bunlar tezgâh görevlileri, kasa görevlileri ve yönetici kısmıdır. Yönetici kısımda da öncelikle yardımcılık pozisyonunda bulunurken daha sonra tekrar yükselişe bakarak mağaza sorumlusu pozisyonu verilir. Bu noktada devamlılık önemlidir.

 

Bim personeli nerelerde çalışır?

Bim personeli sadece bim marketler zincirlerinde çalışmaktadır. Her ilde ve ilçelerde en az 2- 3 adet bim marketler zinciri bulunmaktadır. Bu kurum hem çalışma şartları olsun hem de maaş açısından gençlerin sıkça tercih edebileceği bir meslektir. Hiçbir zorlu çalışma şartı yoktur. En önemlisi ferah ve temiz bir yerde çalışmak insanların çalışmak isteyeceği ortamlardan birisidir.

Bim personeli maaşları nelerdir?

BİM personeli maaşları,

  • personel 1.700 ila 1.900,
  • mağaza sorumlu yardımcısı 2.000- 2.500 tl,
  • mağaza sorumlusu ise 2.250- 2.750 tl arasında maaş alır.

Maaşlar mağazadan mağazaya göre değişiklik gösterebilir. Envanter primi, ciro primi, günlük temsilcilik vs.

BİM’de çalışma saatleri günlük 8 saat olarak belirlenmiştir. Haftada 1 gün tam gün izin bulunmaktadır. Yılın doldurulması sonucunda ise 14+2 gün şeklinde yıllık izin vardır. Bim marketler zincirinde zaman zaman fazla mesai harcanabilir. Bu çalışmaların karşılığı genel olarak verilir. Resmi tatiller dışında fazla mesai almanız söz konusu değildir.

BİM’de çalışmak isteyenler için:

Aşama 1: BİM İş Başvurusu için CV Örnekleri

Aşama 2: BİM İş Başvurusu

Aşama 3: Bim mülakat soruları

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir