Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Teknikeri

0

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Teknikeri Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Teknikeri Ne İş Yapar?

Bilgisayar teknolojisi ve programlama teknikeri ; bilgisayar ve bilgisayar çevre birimlerini kurup , çalışmasını sağlayan , bakımları ve onarımlarından sorumlu kişiye denir.

Hangi Bölümü Okumak Gerekir?

Bilgisayar teknolojisi ve programlama teknikeri olabilmek için çeşitli üniversitelerin iki yıllık meslek yüksek okullarından mezun olmuş olmaları gereklidir. Okurken birçok özel veya devlet bursundan yararlanabilirler. Eğitim sırasında genel de fizik ve matematik ağırlıklı bir öğrenim gördükleri için fizik ve matematiğe yatkın olmaları gereklidir.

Nerelerde Çalışabilirler?

Mezun olduktan sonra bilgisayar ve programlama üzerine çalışan tüm birimler de görev alabilirler. Sürekli bilgisayar ve programlar üzerine çalıştıkları için ingilizce bilmek kendi açılarından faydalı olmaktadır. Çalışma sahaları kapalı ve açık alanlar olabilir. Seyahat engeli bulunmaması da alehine olan bir durumdur çünkü ağ bağlantıları yapabilmek için şehir dışına çıkabilirler.

Çalışma ŞartlarıBilgisayar Teknolojisi ve Programlama Teknikeri

Çalışma arkadaşları sorumlu olan diğer teknikerler , mühendisler , operatörlerdir ve aynı zamanda muhattap olduğu kişiler müşterilerdir. Bilgisayar teknolojisi ve programlama teknikeri çalışmış olduğu birim de birçok görevleri vardır. İşini gerçekten iyi yapabilmesi için mantık ve şekilleri bir araya getirebilmeli ve ilişki kurabilmelidir. Ayrıntıları iyi görebilmeli herhangi bir sorun karşısında hemen müdahele edebilmelidir. Bilgi işlem merkezlerinde programlar üzerine çalışabilmeli ve gerekli ağ sistemini kurabilmelidir. Farklı bilgisayar programları üzerine araştırma , kuruluşları için plan yapmalı ve çalışmanın her zamanında orada bulunmalıdır. Çalışma saatleri değişik olabilir.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir