Bilgisayar sertifikası nasıl alınır

0

Bilgisayar sertifikası nasıl alınır?

Bilgisayar sertifikası günümüzde bilgisayar kullanım bilgimizi sınayan ve bilgisayar kullanma yetkinliğimizin olduğunu belirten bir araç pozisyonundadır. Bilgisayar sertifikasına sahip olmak bireye bazı iş kapılarını aralamakta oldukça faydalı olacaktır. Bilgisayar sertifikası ile ilgili en çok merak edilen sorular ise şunlardır.

  • Bilgisayar sertifikası nedir?

Bilgisayar sertifikası bilgisayar kullanma becerimizin olduğunu gösteren belge niteliğindedir, bu belgeye sahip olan bireyler bilgisayar açma kapama, temel bilgisayar kullanımı temel bilgisayar program

ları erişimi ve kullanımına ilişkin beceri ve yeteneklerinin olduğunu gösterir.

  • Bilgisayar sertifikası nasıl alınır?

Bilgisayar sertifikasını alabilmek için çeşitli MEB onaylı kurslar, halk eğitim merkezlerinden alınabilir, okulların bilgisayar bölümlerinden mezun olmak ekstra sertifika almayı gerektirmemektedir.

  • Bilgisayar sertifikasını almak için gerekli şartlar nelerdir?

Bilgisayar sertifikasını isteyen herkes alabilir, bunun için verilen kurslara devam zorunluluğu mevcuttur, ilgili kursları tamamlayan ve kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olan adaylar bilgisayar sertifikasını almaya hak kazanacaktır.

  • Bilgisayar sertifikası almak ücretli midir?

Bilgisayar sertifikasını halk eğitim merkezlerinden almak için vatandaş hiçbir şekilde ücret ödememektedir, ancak MEB onaylı diğer kurslar ücrete tabi olmaktadır.

  • Bilgisayar sertifikası kaç günde alınır?

Bilgisayar sertifikasını almak için 3,5 ay ortalama 160 saatlik eğitimi tamamlayan bireyler bilgisayar sertifikası almaya hak kazanır.

  • Bilgisayar sertifikası almak için yaş sınırı var mı?

Bilgisayar sertifikasını her yaştan isteyen herkes alabilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir