Bilgisayar Bakım ve Onarımcısı

0

Bilgisayar Bakım ve Onarımcısı Bilgisayar Bakım ve Onarımcısı Ne İş Yapar?

Bilgisayar bakım ve onarımcısı ; her türlü bilgisayar üzerinde bakım ve onarım yapabilen kişidir. Bilgisayar üzerine her türlü teknik bilgiye sahip olması gerekir ve bu bilgileri aktarabilmelidir.

Bilgisayar Bakım ve Onarımcısı Nerelerde Çalışabilir?

Kendi iş yerlerini açabilirler. Kendi işlerini yapmak istemeyebilirler ve özel veya herhangi bir devlet kuruluşunda çalışabilirler. Her zaman işine özen gösteren bilgisayar be bilgisayara ait tüm özelliklerden anlayabilmelilerdir.

Bilgisayar Bakım ve Onarımcısı  Hangi Bölümden Mezun Olur?

Meslek liselerinin gerekli bölümlerinden mezun olanlar bu işi yapabilirler.

Bilgisayar Bakım ve Onarımcısı Çalışma Şartları

İş bulma olanakları oldukça geniştir. Üretim de bilgisayardan yararlanılan ve her zaman teknoloji olduğu sürece iş bulabilirler. Aynı zamanda iş alanında ilerleme kaydetmeleri de oldukça kolaydır. Bulundukları yerlerde bilgisayar bakım ve onarım şefi olabilirler. Bilgisayar üzerinde oldukça teknik bilgiye sahip olmaları gerekir. Herhangi bir problem karşısın da hemen müdahele edebilmeli ve işi hemen yetiştirmelidir. Şirketlerin her zaman bilgisyarlarında bir sorun çıkabilme olasılığı vardır bu neden ile her şirket de bilgisayar bakım ve onarım elemanı bulunmalıdır. Bilgisayar bakım ve onarım elemanı aynı zaman da elektrik işlerinden anlayan bir kişi olmasında fayda vardır. Çünkü yaptığı işte en azından elektrik işleri de olduğu için kendisinin bilmesi her zaman yarar sağlar.

Bilgisayar Bakım ve Onarımcısı Çalışma Saatleri

Çalışma saatleri bulunduğu ve çalıştığı yere göre değişir. Bazen çok geç saatlare kadar çalışması gerekebilir. Bu nedenle çalışmayı seven ve işini seven bi insan olmalıdır.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir