Bilgi İşlem CV Örneği  

0

Bilgi İşlem CV Örneği   

Bilgi İşlem Elemanı Hakkında Genel Bilgi 

Her şirkette bilgi işlem desteği veren bir personel bulunmaktadır. Şirket bünyesinde bu personeli çalıştırmayan kurumlar ise dışarıdan bu işi yapan firmalardan destek alırlar. Bu personel şirket genelinde ihtiyaç duyulan tüm bilgisayar işletim sistemleri ve bakımlarıyla ilgilenmek, ortaya çıkan teknik sorunlara çözüm getirmek, şirket için gerektiğinde yen yazılımlar kurmak ya da bulup işletilmesini sağlamak, düzenli veri yedekleme yapmak, hatalı bilgi girişlerini engellemek ve kalite yönetim sistemleri doğrultusunda çalışmakla görevlidirler. 

Bilgi İşlem CV Örneği  Bilgi İşlem Elemanı CV’si Neleri İçermeli

Bilgi işlem elemanının CV’sinde genel olarak bulunması gereken eğitim, kişisel ve iletişim bilgileri, yetkinlikler, referans bilgilerinin yanında önemli bir detay olarak bilgisayar ve sistem kurulum programları hakkında bilgi seviyesi bulunmalıdır. 

Bilgi İşlem Elemanı CV’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalı?

Giriş yazısında ilgi çekebilmek için şirketlerin önemsediği teknik bilgi ve önemli programlar ile alakalı tecrübelere yer verilerek işe uygun olunduğu izlenimi oluşturulabilir. 

Bilgi İşlem Elemanı CV’sinde Eğitim Bilgileri Nasıl Yazılmalı?

Bilgi işlem alanında eleman arayan şirketlerin verdikleri ilanlar incelendiğinde genel olarak en az lise mezunu, teknik bilgi birikimi olan kişilerin arandığı görülmektedir. Bilgi işlem alanında çalışmak isteyen kişiler meslek liselerindeki ilgili bölümlerden ve ya ön lisans ve lisans düzeyinde eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Teknik elemanlarda bilgi birikimi ve uygulama önemli olduğu için CV’de eğitim bilgileri doğru bir şekilde belirtilmelidir. Hazırlanan CV’lerde eğitim bilgileri yazılırken ters kronolojiye dikkat edilmelidir.

Bilgi İşlem Elemanı CV’sinde İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalı?

CV’lerde iş deneyimi bölümü en fazla önemsenen bölümdür diyebiliriz. Bu sebeple bu bölümler hazırlanırken iş verene ben bunları yaptım sizin şirketinizde de bunları ve hatta bir tık üstünü yapabilirim izlenimi verilmelidir. Ayrıca tek tek yapılan işlerin sıralanması yerine önemli görülecek tek bir detay verilebilir.

Boş CV Şablonlarına ve Mesleklere Göre CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!


Örnek

AAA Plastik AŞ

Bilgi İşlem Elemanı – 01.09.2012-01.09.2016 (4 yıl)

Çalıştığım dönem içerisinde düzenli takip edilen işler dışında yeni başlatılan bir proje ile tüm şirket bilgisayarları ve kullanılan yazılım programlarını değiştirerek önemli bir tecrübe kazandım.


Bilgi İşlem Elemanı CV’sinde Olması Gereken Kişisel ve Mesleki Yetkinler Nelerdir?

Bilgi işlem elemanları teknik bilgi ve tecrübeye sahip kişiler olmalıdırlar. Bu çalışanlardan server yönetimi, dns kurulum ve yönetimi, temel bilgisayar ağ yönetimi gibi sunucu ve ağ sistemleri ile visual basic, HTML, Frontpage, delphi gibi programlama dillerini iyi biliyor olması, internet ve grafik uygulamaları hakkında da bilgi sahibi olması beklenir.

Bilgi İşlem Elemanı CV’sinde Referans Bilgisi Eklemeye Gerek Var mı?

Her meslek grubu için oluşturulan CV’de referans bilgisi önemli görülmektedir.

Bilgi İşlem Elemanı CV’si Hazırlanırken Yapılan Yanlışlar

Programlama ve teknik bilgiyi açıklamaya çalışırken çok fazla detaya yer verilmeye çalışıldığı için ideali 2 sayfa en fazla 3 sayfa olması gereken CV’lerin gereğinden uzun olması yapılan bir hatadır.


CV Hazırlama Adımları

CV Hazırlama İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz! Yada Siz Sorun Biz Cevaplayalım!
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir