Başka Kurum Ve Kuruluşa Karşı Mecburî Hizmetle Yükümlü Bulunup Bulunmadığına Dair Dilekçe Şeklinde Bildirim

0

Başka Kurum Ve Kuruluşa Karşı Mecburî Hizmetle Yükümlü Bulunup Bulunmadığına Dair Dilekçe Şeklinde Bildirim

                ÖSYM tarafından belirlenmiş tarihlerde yapılan başvurular sonrası, sınavların açıklanması ile birlikte yapılmakta olan tercih sonuçlarına göre, bazı kurumlara yerleştirilecek olan adayların, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından kadrolara yerleştirilmek üzere, bazı belgeler talep edilmektedir. Bunlardan birisi de, her hangi bir kurumda çalışmadığına ve yükümlü olmadığına dair belgedir. Yine bunun yanı sıra istenen diğer evraklara da ulaşarak, beraberinde ilgili kuruma yazılan dilekçe dahilinde, yükümlü olunmadığına dair gönderim istenmektedir.

  • Güvenlik görevlisi kadrosu ve koruma görevlilerin yerleştirilmesi
  • İstatistikçi kadrolarına yerleştirilmek üzere
  • Mütercim kadrolarına yerleştirilmek üzere yükümlü olunmadığına dair belge istenmektedir.

Yükümlülük bulunmadığına dair belge için dilekçe

Öğrenci adayların, belirtilen kadrolara yerleştirilmesi üzere alınması gereken, yükümlülük olmadığı şeklinde belge, belirlenmiş dilekçe şablonu ile gönderildikten sonra, bilgilendirme ilgili kuruma teslim edilecektir. Bu dilekçe ise şu şekilde yazılabilir.


ADALET BAKANLIĞI

PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Başka her hangi bir kurum ya da kuruluşa yönelik mecburi hizmet ile yükümlü olmadığım hususunu,

Bilgilerinize arz ederim. …/…/2017

 

ADRES      :                                                                                                                        Adı ve Soyadı


Tüm ÖSYM Dilekçe Örnekleri

Yerleştirme işlemleri için önemli

                Yukarıda belirtilen; başka kurum ve kuruluşa karşı mecburî hizmetle yükümlü bulunup bulunmadığına dair dilekçe şeklinde bildirim yerleştirme işlemlerinde her hangi bir sorun ve eksikliğin ortadan kaldırılması için önem arz etmektedir. Böylelikle öğrenci adaylarının,  yukarıda yer alan dilekçe şablonu ile ilgili kuruma bilgileri arz etmesi gerekmektedir. Dilekçe şartlarına uygun olarak hazırlanması gerekirken, teslimin elden olması da mümkün olabilmektedir. Eğer ki, yerleştirme işlemleri için gereken diğer belge ve evraklar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, ilgili kurumun duyurularına ve açıklamalarına göz atabilir, gerekli olan tüm bilgilere detaylı olarak ulaşarak, olası aksaklıkları ortadan kaldırabilirsiniz.

 

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir