Başka Bir Dilde CV Nasıl Hazırlanır

0

Başka Bir Dilde CV Nasıl Hazırlanır?

Yurtdışında çalışmak için oluşturulması gereken CV dikkatli ve doğru tercüme edilmiş şekilde yazılmalıdır. Gitmek istediğiniz ülkenin dilini bilmiyorsanız eğer CV hazırlama işlemi biraz zor ve uzun sürecektir. Yine de etkileyici fakat başka bir dil de CV hazırlamak için verebileceğimiz birkaç öneri sizlere yardımcı olacaktır.

Farklı Dilde CV Hazırlama Püf Noktaları

  • Online çevirihizmeti kullanmanız tavsiye edilmemektedir. Sürekli güncellenmesine rağmen çeviri yaparken kesik ve anlamsız cümleler çıkarabilmektedir.
  • CV koşullarını araştırın; Her ülkenin kriterleri, mesleki ve eğitim terimleri aynı olmamaktadır. Sizin tercih ettiğiniz kelime başka anlamlara gelebilir, bu da CV’nizin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olmaktadır.
  • Karmaşık kelimeler kullanmayın;Dili iyi kullandığınızı göstermek için uzun ve karmaşık kelimeler kullanmaktan kaçının. Sade bir CV dil yetkinliğiniz az olsa da bunu belli etmeyecektir. Dile hakimiyetinizi yüz yüze görüşme de gösterebilme imkanınız olacaktır.
  • CV’yi hazırladığınız ülke hakkında yapacağınız araştırmalar iş görüşmesi aşamasında ve CV hazırlamada sizlere yardımcı olacaktır.

İyi Bir Özgeçmiş Nasıl Oluşturulur?

İyi, etkileyici ve farklı dil de hazırladığınız CV 2 sayfadan fazla olmamalıdır. Sunum yapma imkânınız varsa yabancı dilde yapacağınız sunum sizi bir adım öne çıkartacaktır. CV’nizi başvuru yaptığınız firmaya özel hazırlayın ve yeteneklerinize yer verin. Referans verebilme imkânınız varsa eğer bunu kullanın çünkü işe alım sürecinde referans alanı dolu olan kişiler her zaman bir adım öndedirler.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir