Basın-Yayın ve Enformasyon Personel Alımı

0
[ads]

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, 4B maddesi kapsamında sözleşmeli personel çalıştırılması konusundaki ilgili yasa gereğince kadrosunda çalıştırılmak üzere toplam 20 adet personel alacağını duyurdu. Basın ve enformasyon personel memur eleman alımı iş başvurusu başvurusunda bulunmak için kişilerin 657 sayılı devlet memurları kanunu gereğince herhangi bir kısıtlamalarının olmaması gerekmektedir.

 

Basın-Yayın ve enformasyon sözleşmeli memur alımı

Genel müdürlüğün yaptığı açıklamaya göre, yapılacak olan yazılı ve sözlü sınavlar sonucunda temin edilen personel tercümanlık ve diplomasi hizmetlerinde çalıştırılacaktır. Bu personelin on beş adeti Ermenice, Farsça, Arapça, Rusça, İngilizce dillerinde tercümanlık yapmak üzere, üçü kamu diplomasisi hizmetinde, biri Farsça dilinde tercümanlık, biri de çözümleyici görevinde çalıştırılmak üzere göreve başlayacaktır.

basın ve enformasyon-is basvurusuBu kadro pozisyonlarına başvuracak adayların 657 sayılı devlet memurları kanununa göre devlet memuru olma hususunda bir engellerinin bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca adayların en az dört yıllık fakültelerden veya YÖK tarafından denklikleri kabul edilen üniversitelerden mezun olmaları, ilana çıkan dillerde KPDS’den en az B düzeyinde puan almış olmaları(alınan puanların son iki yıl içinde olması gerekir), tercüme iletişim medya tanıtma ve halkla ilişkiler konusunda en az 3 yıl tecrübelerinin olması gerekmektedir.

İlanda belirtilen özellikleri taşıyan adaylar, özel şartları aşağıdaki linki tıklayarak öğrenebilirler. Ayrıca bu link üzerinden ilgili bölümlerle alakalı başvuru formuna ulaşabilirler.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir