Başbakanlık burs başvuru formu

0

Başbakanlık burs başvuru formuBaşbakanlık burs başvuru formu

Başbakanlık bursu, başbakanlık tarafından verilen bir burstur. Almak için belirli koşulları taşımak gerekir.

Başbakanlık burs başvurusu yılın belli dönemlerinde kredi yurtlar kurumuyla beraber başlar ve belirli süre sonra sona erer. Burs başvurusunu başbakanlığın sitesinden yapabilirsiniz. Başbakanlık burs başvuru formunu doldururken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır.

Bunlardan ilki, tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerektiğidir. Çünkü verilen her bir bilgi en ince detayına kadar incelenmektedir. Yanlış veya eksik verdiğiniz bir bilgi bursu alamamanıza neden olabilir.

Bir de başbakanlık bursunu alabilecek öncelikli kişiler vardır. Bunlar;

Şehit çocukları, gazi çocukları, Sosyal Güvenlik Kurumundan; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri ve çocukları ile vazife malulü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları, özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40’ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler, anne ve babası veya her ikisi birden vefat etmiş olan öğrenciler, Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar, Terör sebebiyle köyleri boşaltılanlar, “Milli Sporcu Belgesi” almış amatör sporcular, İlk yüze giren öğrenciler öncelikli olarak burs alırlar.

Bursu aldığınız takdirde bursu elinizde tutmanız gerekmektedir. Derslerinizde başarısız olma durumunuzda, okuldan ayrılmanız, uzaklaştırılmanız gibi durumlarda, izin alma, kayıt dondurma durumlarında, okulun kapatılması durumunda, kesin bir hükümle öğrencinin mahkum olması durumunda bursunuzu kaybedersiniz.

Diğer Form Örneklerine buradan ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir