Başarılı CV Örnekleri

0

Başarılı CV ÖrnekleriBaşarılı Özgeçmiş Örnekleri

İş başvurularında profesyonel özgeçmiş hazırlamak için, başarılı CV örneklerini incelemek sizin için iyi bir yol gösterici olacaktır. Eğer daha önce herhangi bir iş başvurusu yapmadıysanız ya da çalıştığınız sektörden başka bir sektöre iş başvurusu yapacaksanız, bu örnekleri incelemeniz size büyük avantaj sağlayacaktır.

Başarılı CV nasıl hazırlanır?

Öncelikle sitemizde bulunan ve yoğun araştırmalar sonucu özenle hazırlanmış boş CV örneklerini inceleyebilir, başvuracağınız işin pozisyona göre en uygun olanı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz hazır CV’yi bilgisayarınıza hızlı bir şekilde indirip, kolayca doldurabilirsiniz. Ayrıca başarılı CV örneklerini inceleyerek, kendinize uygun word veya excel formatında CV’de hazırlayabilirsiniz.

Boş Özgeçmiş İNDİR 

Başarılı CV hazırlamak için dikkat etmeniz gerekenler;

  1. Bilgilerinizi doğru, anlaşılır ve kısa bir şekilde yazın.
  2. CV’ye ekleyeceğiniz fotoğrafın kalitesine, yakın zamanda çekilmiş olmasına ve boyutlarına dikkat edin.
  3. Yazım ve imla kurallarına uyun, sayfa düzeni ile yazı karakterine özen gösterin.
  4. CV’ye ön yazı ekleyecekseniz, kısa ve etkileyici cümleler kurun.
  5. Bilgilerinizi belirli bir düzen dâhilinde, kronolojik sıraya göre yazın. Mümkünse en son çalıştığınız işyerinizi ve en son mezun olduğunuz okulu en üst yazarak bilgilerinizi sıralayın.
  6. Referans belirteceğiniz kişilerle önceden iletişime geçin. Bu kişilerin iletişim bilgilerinin güncel olduğundan emin olun. Çalıştıkları birim veya pozisyonları mutlaka belirtin.
  7. CV’ye hobiler ya da ilgi alanlarınızı yazarken CV’ye yazılacak hobiler yazımızı incelemeniz size faydalı olacaktır.
  8. Bilgilerinizi başvuracağınız pozisyona göre sıralayın. Gereksiz bilgilere yer vermeyin. Örneğin, dershanede öğretmenlik için başvurduğunuz pozisyon için CV’nize , daha önce kasiyer olarak çalıştığınız bilgisini eklemeyin. CV’niz de gereksiz bilgi ve ayrıntılardan kaçının.

 

cv-olusturma

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir