Başarılı Bir CV Yazmanız İçin Gereken Şartlar

0

Başarılı Bir CV Yazmanız İçin Gereken Şartlar

Başarılı bir CV yazmak istiyorsanız Becerilerinizi, özelliklerinizi ön yazınızda uygun olan yerlerde kullanmanız gerekmektedir. Mailde yetkili kişinin adını biliyor iseniz adını yazınız bilmiyor iseniz ‘Sayın Yetkili’ diye hitap şekli kullanmalısınız. CV yazarken ön yazınızın sizin bilgilerinizle örtüşmesine çok dikkat etmelisiniz. Özgeçmişiniz ile ön yazınızı  teslim ederken kağıt kalitesinin aynı olmasına dikkat etmelisiniz.

Özgeçmiş Hangi Bilgilerinizi Kapsamalıdır?

isim, soy isim, adres, telefon numarası, doğum tarihi, mail adresiniz, eğitim durumunuz, eğitim durumunuz, okul bilgileri, geçmiş iş deneyimleriniz, Askerlik durumunuz, sağlık durumunuz, görev aldığınız eski ve yeni pozisyon bilgileriniz, sertifika bilgileriniz, sosyal aktiviteler, çalışma arkadaşlarınıza uygun bir kişi olduğunuzu gösterecek farklılıklarınız, hobilerimiz vb.

Sık Yapılan Özgeçmiş Yanlışları

İşverenin sizi önemsemesi açısından malzemelerin düzenli ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yazınızın güzel olmasına da özen göstermelisiniz. Cümleleriniz akışkan ve anlaşılır olmalıdır.

Tüm Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

CV’de Referans Bilgisi Önemli midir?

CV’nize referans bilgisi eklediğinizde bu sizi işe alım sürecinde bir adım öne çıkaracaktır. Eğer  referansa sahip değilseniz bunu işverene dile getirirken referansım yok olarak değil de, referans bilgisi talep edildiğinde verilecektir tarzında yansıtılmalıdır.

Eğitim Durumu

Eğitim durumu bilgisi verilirken en eski eğitim gördüğünüz okulunuzdan başlayarak en son okuduğunuz okula kadar bilgisi verilmelidir.

İş Tecrübeniz Ve Kişisel Özellikleriniz

Geçmişte başvuru yaptığınız iş ile benzer bir işyerinde çalıştıysanız bunların isimlerini, işyerindeki başarılarınız, işyerindeki pozisyonunuz, ekip çalışmasındaki uyumunuz vb.

Konuyu toparlamamız gerekirse işyerine başvurmadan önce sağlam bir özgeçmiş ve CV hazırlamanız gerekmelidir. Kullanmış olduğunuz Programlarını da eklemenizin size çok faydası olacaktır

CV Nasıl Hazırlanır? – Detaylı Anlatım!

Ücretsiz CV’ni Hemen Oluşturmaya Başla!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir