Bankacılıkta kariyer hedefi

0

Bankacılıkta kariyer hedefi

Günümüzde bankacılık sektörü hızla ilerlemekte, kariyer hedefli mesleklerin ilk sıralarında yer almaktadır. Büyük bir istihdam alanı oluşturan bankacılık, bu nedenle iş alımlarının yoğun yapıldığı sektörlerin başında gelmektedir.

Doğal olarak yüzlerce iş başvurusunun yapıldığı sektörde iyi ve kaliteli bir özgeçmiş hazırlamak önem arz etmektedir. Birçok firma gerek internet üzerinden yapılan başvurularda gerekse kişisel başvurularda özgeçmişlere büyük önem vermekte ve ayrıntılı cv istemektedir.

Ayrıntılı CV‘lerde kişisel bilgiler, eğitim öğretim bilgileri, iş ve staj deneyimleri, alınan sertifikalar, hobiler, gibi birçok bölüm bulunmaktadır. Ancak şüphesiz en dikkat edilmesi gereken bölüm kariyeri hedefli kısımlardır. Hangi sektörde olursa olsun kariyer hedefli sorulara verilen cevaplar net, açıklayıcı olmalı, işvereni hedef odaklı olduğunuza ikna etmelidir.

Bankacılıkta kariyer hedefi nasıl yazılır?

Bankacılık yoğun çalışma temposu olan ve müşteri odaklı hizmet veren bir sektördür. Bu nedenle iş başvurusu yapmadan kariyer hedeflerinizi buna göre belirlemelisiniz. Kariyer hedefinizde açıklarken işverenin dikkatini çekmek için şunlara dikkat etmelisiniz.

  1. Halkla ilişkilerde sıcak ve samimi bir davranış sergileyeceğinizi belirtmelisiniz.
  2. Firmanın misyonu ve vizyonu doğrultusunda hizmet vereceğinizi, problemler karşısında hızlı çözümler üreteceğinizi vurgulamalısınız.
  3. Takım çalışması halinde gerektiğinde özverili bir çalışma sergileyeceğinizi, kişisel gelişiminize önem verdiğinizi belirtmelisiniz.
  4. Bu sektörde çalışma istediğinizi cümlelerinizde işverene hissettirmelisiniz.

Örneğin kariyer hedefinizde şu şekilde bir cümle kurmak yukarıda saydığımız tüm maddeleri kapsamasını sağlar.

“Yenilikleri öğrenmeye her zaman önem veren biri olarak, işyerinde çalışma arkadaşlarımla müşteri odaklı kaliteli bir hizmet verebileceğime ve başarıya ulaştıracağıma inanıyorum. Bu zamana kadar edindiğim teknik bilgi ve becerilerimi çalışmak istediğim sektörde firmanın hedefleri doğrultusunda kullanmak, özverili bir şekilde hizmet vermek istiyorum.”

Burada hem kişisel olarak bilgi ve becerilerinizi, hem işyeri arkadaşlarınızla uyumlu çalışacağınızı, müşteri memnuniyeti odaklı olduğunuzu ama aynı zamanda firmanın çıkarlarını koruyacağınızı hem de yükselmek istediğinizi vurgulamış oluyorsunuz.

Bankacılık Mülakat Soruları

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir