Banka Servis Görevlisi Nasıl Olunur?

0

Banka Servis Görevlisi Nasıl Olunur?

Bankalardaki en küçük dereceli görevli olarak tanımlayabileceğimiz banka servis görevlileri başlarda gişede çalışırken sonrasında operasyon asistanı vazifesine yükselebilir. Banka servis görevlileri zaman içerisinde gösterdikleri performans dolayısıyla banka bünyesinde daha yüksek mevkilerde görev alabilirler. Banka servis görevlisi olabilmek için üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden birisini bitirmek gerekmektedir.

Kamu haklarının herhangi birinden mahrum bulunmamak ve erkek adaylar için askerliği yapmış olmak veya muaf – erteletmiş olmak gerekmektedir. Banka servis görevlisi olabilmek için yaş şartı kurumdan kuruma göre değişiklik gösterse de genellikle başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını aşmamış olmak şartı aranmaktadır. Banka servis görevlisi olabilmek için aranan şartlar genellikle kamu kurumlarına giriş için istenen özelliklerle benzerlikler göstermektedir.

Banka Servis Görevlisi Ne İş Yapar?

Banka Servis Görevlileri bankada ihtiyaç duyulan farklı pozisyonlarda çalışabilmektedir. Fakat banka servis görevlisi olarak uzmanlaşmak istediğiniz konular arasında pazarlama ve operasyon birimleri varsa bu alanlarda şansınızın daha yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Banka servis görevlilerinin maaşları dışarıdan gözüktüğü kadar çok yüksek rakamlara denk gelmemektedir. Banka servis görevlisi olarak işe başlayıp farklı pozisyonlarda yükseldiğinizde, uzmanlaştığınızda banka personeli olarak çok daha yüksek ücretler kazanmanız mümkündür. Banka Servis Personeli mesleği yükselmek için bir adım olarak düşünülebilir.

Banka Servis Görevlisi Kaç Saat Çalışır?

Bankaların ister özel banka olsun ister kamu bankası olsun standart bir çalışma saatleri olsa da banka servis görevlileri için bankaların açılış ve kapanış saatlerinin mesai olarak düşünülmesi sizleri mesleğe adım attığınızda hayal kırıklığına uğratacaktır. Gişedeki bir personelin kasasındaki parayı hesaplamadan, herhangi bir olumsuz durumda kasada açık çıkması halinde o açığın kaynağını bulmadan kısacası hesabı kapatmadan, elindeki işlemleri bitirmeden bankadan çıkması mümkün değildir.

Kısacası banka servis görevlileri için standart bir mesai kavramından özellikle pratikte bahsetmek pek doğru değildir.

Banka Servis Görevlisi Nerelerde Çalışır?

Banka Servis Görevlileri için hem kamu bankalarında hem de özel bankalarda istihdam olanağı olduğu için geniş bir çalışma alanı mevcuttur. Fakat banka servis görevlisi olmak istediğiniz bankanın çalışma şartlarını direkt olarak araştırarak tercih yapmanız sizler için en iyisi olacaktır.

Boş CV Şablonlarına ve Mesleklere Göre CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir