Banka Mülakatında Erkekler Nasıl Giyinmeli?

0

is-gorusmesinde-nasil-giyinmeliBanka mülakatları daha geleneksel mülakatlardır. Bu tür mülakatlara giderken erkeklerin giymesi gereken kıyafet takım elbisedir. Ancak bu kısımda sizi aydınlatmaya çalışacağımız kısım erkeklerin mülakata giderken hangi renk kravat takması gerektiği, ayakkabı ve takım elbise konusunda ki seçimlerinin doğru olmasını sağlamaktır.

Banka Mülakatına gitmeden önce bu yazı mutlaka okuyunuz!

Ziraat Bankası , İş bankası gibi bankalar genellikle geleneksel giyinmeniz gereken bankalardır. Çalışırken giymek zorunda olduğunuz takım elbiseyi mülakata giderken de tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

  • Takım elbisenin rengi konusunda tercih etmeniz gereken renkler genelde koyu renklerdir. Gri, lacivert, siyah gibi ağırlığı olan renkleri tercih etmelisiniz. Bu renkler size artı bir resmiyet katar. Gömlek olarak  beyaz veya açık renklerde düğmeli bir gömlek tercih edilebilir. Kıyafet konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta kravat tercihidir. Kravatınız kesinlikle şekilli, alacalı bulacalı bir görünümlü kravat olmamalıdır. Sade, hatta ipek olması size artı puan kazandırır.
  • Takı olarak sadece saat takmanızı öneririz.
  • Ayakkanı tercihinde siyat veya kahverengi temiz bir spor olmayan bir ayakkabı tercih edin.
  • Saçınız için ise özel bir şey yapmanıza gerek yok. Abartıdan kaçınmanız ve saçınızın temiz olması yeterli olacaktır.
  • Parfüm tercihi ise fazla sıkmadan hafif bir koku sürebilirsiniz.

 

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir