Banka Müdürü Maaşları

0

Banka Müdürü Maaşları

Banka Müdürü Ne İş Yapar?

Bir banka şubesinin müdürü olan kişilere banka müdürü denir. Birlikte çalıştığı memurlar ile birlikte para ticareti, para değişimi, kredi verme ve para korunması gibi işlemleri yürütmek ile mesuldür.

Banka Müdürünün Görevleri Nelerdir?

Yönetiminde bulunan banka memurları ile birlikte bankadaki faaliyetleri yapan banka müdürleri, para ticareti, kredi verme ve para korunması gibi işlemleri yürüten kişidir. Bankasında çeşitli banka faaliyetlerinin yapılmasını sağlamak ile görevlidir. Genellikle banka memurlarının altında şube müdür yardımcısı, şube gişe memurları, veznedarlar, muhasebeciler, sekreterler gibi kişiler de bulunur. Çalışma arkadaşları ile birlikte şubeye ait vadeli ve vadesiz hesaplardaki mevduat sahiplerinin parasını korumak, yatırılacak olan parayı yatırıp, çekilecek olanları çekerler ve ayrıca faiz işleri ile ilgilenirler.

Bu işlemlerin de hesabını tutmak ile mükelleftirler. Tüm işlemler kişilerin banka cüzdanlarına işlenir. Bankaların faiz verebilmesi için de mesai harcamaktadırlar. Banka müdürleri bankaya yapılacak olan büyük yatırımları finanse etmek ile ilgilenirler.

Banka Müdürünün Çalışabileceği Yerler Neresidir?

Banka müdürleri, bağlı bulundukları şube bankalarda çalışmaktadırlar. Bu banka şubelerinde en yetkili olan kişiler kendileridir.

Banka Müdürü Ne Kadar Maaş Alır?

Banka şube müdürlerinin maaşları, bağlı oldukları banka kuruluşlarına göre, bankanın işlem hacmine göre, şubenin konumlandığı yere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak bakıldığında 7000 ila 14000 Türk lirasında değişen maaşlara sahip olmaktadırlar.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir