Ata Aöf Sınav İtiraz Dilekçesi

0

Ata Aöf Sınav İtiraz Dilekçesi

                Ata Aöf Sınav İtiraz Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi itiraz dilekçesi, kişinin girmiş olduğu ders ya da derslerdeki sınavların notunda maddi hata olup olmadığının tespiti açısından sınava girmiş kişinin ilgili birimlere sunmuş olduğu itiraz dilekçesidir. Kişi, girmiş olduğu sınav notunda herhangi bir hata olup olmadığını bu itiraz dilekçesi ile yeniden kontrol ettirebilmektedir.

                Ata Aöf Sınav İtiraz Dilekçesi Neden Kullanılır?

Kişi, girmiş olduğu ders ya da derslerin sınavlarından beklediği notu alamadığı takdirde bir itiraz dilekçesi ile yeniden sınav kâğıdı okutabilme hakkına sahip olur. Böyle durumlarda kullanılan itiraz dilekçesi ile sınav kâğıdında maddi hata olup olmaması dekanlık tarafından araştırılmaktadır.

                Ata Aöf Sınav İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Öncelik olarak Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Dekanlığına yazarak bir dilekçe başlığı atılır. Daha sonra öğrencinin kimlik bilgileri olan öğrenci numarası, öğrenci adı ve soyadı, T.C. kimlik numarası, bölümü ya da programı, telefonu, e-posta adresi ve güncel adresini belirtmesi gerekir. Ardından neden itiraz ettiğine dair gereğinin yapılması arz edilir ve dersin kodu ile sınav notları paylaşılır.

                Ata Aöf Sınav İtiraz Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Atatürk Üniversitesi Sınav İtiraz Dilekçesi, Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Dekanlığına teslim edilmektedir. Bu itiraz dilekçesi sınav sonucu açıklandıktan 3 gün süre itibari ile yapılmalıdır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir