Askeri Pilot Maaşları

6

Askeri pilot ne iş yapar?

Dünyanın en güçlü ordularından birine sahip olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük başarılarından biridir hava gücü. Askeri pilotlar diğer pilotlara göre daha fazla disiplinle çalıştırılmış ve eğitilmiş pilotlardır. Erkenden kalkıp filolarına gelip o gün uçuşları varsa onun için hazırlık yaparlar. Askeri pilotlar savaş esnasında ya da eğitim uçuşlarında önemli bir yere sahiptirler.

Askeri pilot olmak düzenli spor yapmayı, sağlıklı beslenmeyi gerektiren bir meslektir. Bu meslekte daima dinç olmak önemlidir. Sürekli bir hayat disiplin ve düzenine ihtiyaç vardır. Sene içerisinde yetişme sayılarının az oluşu ne kadar kalifiye eleman yetiştirildiğinin göstergesi durumunda. Yapılan yatırımların fazla olması da askeri pilotların az yetiştirilmesi konusunda yaptırımı olan bir sebep. Az ama öz yetiştirilen askeri pilotlar düşmanlarının korkulu rüyası olmuş durumda.

Askeri Pilot MaaşlarıHavalarda süzülen milyon dolarlık yatırımların sağlam ellere teslim edilmesi için askeri pilotların eğitimlerinde her türlü imkân kullanılıyor. Ülkemizin gelişmesi açısından önemli yere sahip olan hava kuvvetlerinde kalifiye eleman yetişmesi ve onların başarılarını görmek ülke açısından herkesi gururlandırıyor.

Askeri pilot nerelerde çalışır?

Askeri pilotlar Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalışırlar. Hali hazırda az sayıda yetişen askeri pilotlar bütün donanımlarıyla Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmet vermek için çalışırlar. Özel sektörde de askeri pilotluğun iş alanı bulunmaktadır.

Hazır Pilot CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Askeri pilot maaşı ne kadar?

Savaş pilotları hava kuvvetlerinde uçuş tazminatlarıyla birlikte en fazla 7.000 TL maaş almaktadırlar. Ancak özel sektörde çalışan askeri pilotlar önce 15.000 TL maaş ile işe başlarlar 4 yıl sonra da 25.000 TL kaptan pilot maaşını almaya hak kazanırlar. Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de yükseliş maaşların artmasında doğrudan etkilidir. Tecrübe ve birikimle birlikte yükselmek ve kendini geliştirmek mümkündür.

Diğer Maaş bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

6
Kimler Neler Demiş?

4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ibrahim

özel sektçrde askeri pilot nasıl olunur ? lütfen tam açıklamalı yazarsanız çok sevinirim

A.Karahan Bayram

Özel sektörde askeri havacılık gibi bir tanım pilotajlık için yok çünkü askeri uçaklar sadece devlet bünyesinde arz eden hava kuvvet komutanlığı tarafından icra edilmektedir. Askeri donanıma sahip bir uçağı kullanabilmek için yine askeri bir okul olan hava harp okulunun ilgili lisan programını almak ardından tasvip’i istenen fiziki yeterliliklerin göz önünde bulundurarak 4 senelik pilotaj eğitimini tamamlaman Ve ardından Teğmen rütbesi ile TSK’inde 16 ila 18 yıl süren zorunlu çalışma koşulunu karşılaman bekleniyor.

ibrahim capun

Askeri pilot maaslari neden bu kadar dusuk bence bu kadar tehlikeli ve zor bi meslek icin 7 bin tl cok az

A.Karahan Bayram

Bu durumdan dolayı TSK bünyesinde çalışan çok başarılı pilotları özel sektöre kaptırdı çünkü aldığı maaşın 4 katına yakın bir maaş ile çalışabiliyorlar özel sektörde bu yüzden tazminat uygulaması getirildi emekli olduktan sonra çalışma süreleri rütbeleri vs. Gibi etkenler göz önünde bulundurularak yüklü miktarda tazminat alabiliyorlar bu da kefelerin dengelenmesini sağlıyor her sektörde olduğu gibi bu sektörde de çalışmanız Azmi’niz doğrultusunda ödüllendirmeniz de artıcaktır 7 bin tl barajı sadece teğmen ve üst birkaç rütbe için geçerli olucağını düşünüyorum.

Poseidon

Uçak bakımda çalışan asker bir tanıdığım var. Günümüzde (rütbesi ort derecelerdeki olması lazım. Yanlış olmasın) pilotlar tazminatlarla birlikte 10.000₺ üzerinde rahat alıyorlar.

Poseidon

Ama rütbeyi bilmiyorum tahminî yazdım