Askeri Pilot Maaşları

2

Askeri pilot ne iş yapar?

Dünyanın en güçlü ordularından birine sahip olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük başarılarından biridir hava gücü. Askeri pilotlar diğer pilotlara göre daha fazla disiplinle çalıştırılmış ve eğitilmiş pilotlardır. Erkenden kalkıp filolarına gelip o gün uçuşları varsa onun için hazırlık yaparlar. Askeri pilotlar savaş esnasında ya da eğitim uçuşlarında önemli bir yere sahiptirler.

Askeri pilot olmak düzenli spor yapmayı, sağlıklı beslenmeyi gerektiren bir meslektir. Bu meslekte daima dinç olmak önemlidir. Sürekli bir hayat disiplin ve düzenine ihtiyaç vardır. Sene içerisinde yetişme sayılarının az oluşu ne kadar kalifiye eleman yetiştirildiğinin göstergesi durumunda. Yapılan yatırımların fazla olması da askeri pilotların az yetiştirilmesi konusunda yaptırımı olan bir sebep. Az ama öz yetiştirilen askeri pilotlar düşmanlarının korkulu rüyası olmuş durumda.

Askeri Pilot MaaşlarıHavalarda süzülen milyon dolarlık yatırımların sağlam ellere teslim edilmesi için askeri pilotların eğitimlerinde her türlü imkân kullanılıyor. Ülkemizin gelişmesi açısından önemli yere sahip olan hava kuvvetlerinde kalifiye eleman yetişmesi ve onların başarılarını görmek ülke açısından herkesi gururlandırıyor.

Askeri pilot nerelerde çalışır?

Askeri pilotlar Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalışırlar. Hali hazırda az sayıda yetişen askeri pilotlar bütün donanımlarıyla Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmet vermek için çalışırlar. Özel sektörde de askeri pilotluğun iş alanı bulunmaktadır.

Hazır Pilot CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Askeri pilot maaşı ne kadar?

Savaş pilotları hava kuvvetlerinde uçuş tazminatlarıyla birlikte en fazla 7.000 TL maaş almaktadırlar. Ancak özel sektörde çalışan askeri pilotlar önce 15.000 TL maaş ile işe başlarlar 4 yıl sonra da 25.000 TL kaptan pilot maaşını almaya hak kazanırlar. Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de yükseliş maaşların artmasında doğrudan etkilidir. Tecrübe ve birikimle birlikte yükselmek ve kendini geliştirmek mümkündür.

Diğer Maaş bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

2 yorum

  1. ibrahim capun on

    Askeri pilot maaslari neden bu kadar dusuk bence bu kadar tehlikeli ve zor bi meslek icin 7 bin tl cok az

Yorum Bırakın!