Askeri Lise Mülakat Deneyimleri

30

askeriArkadaşlar merhaba, askeri lise sınavına girecek arkadaşlara yardımcı olabilmesi adına, daha önceki yıllarda bu tecrübeleri yaşamış olan öğrenci adaylarının yaşadıkları deneyimleri paylaşıyorum. Sizlerde karşılaşacağınız aşamaları daha iyi değerlendirir kendinizi daha kolay hazırlar ve istediğiniz başarıyı elde edersiniz umarım.

Askeri Lise Mülakat Deneyimleri

1-)Kuleli Askeri Lisesini kazanıp mulakatlara girmiştim.
Mulakatlarıda başarıyla geçtim çok şükür. Ancak boyum dolayısıyla Jet pilotu olamayacağım, ancak helikopter pilotu olabileceğimi söyledi komutanlar. “Bunu bilerek kaydını yapalım” dediler. Çocukluk hayalim olan şey Jet pilotluğuydu, o yüzden yaptırmadım kaydımı. (Boyum o zaman tam üst sınırdaydı. 1.83’müydü neydi..?)

Bana mulakatta önce kendimi tanıtmamı söylediler. Ailemi, okuduğum okulları falan anlattım. Ellerinde ailemle çekilmiş bir fotoğrafım vardı. Nerede çekildiğini, oraları sevip sevmediğimi sordular. Kemerde çekilmişti fotoğraf ve “kemer çok güzel bir yer değilmi?” falan diye günlük konuşmalar oldu genelde. Birde “Sence arkandaki duvar ne renk olabilir?” diye sordular. Bende “sizin arkanızdakiyle aynı renk olma ihtimali yüksek” diye cevaplamıştım.
Aynı gruptaki 1-2 arkadaşımıza “şimdi camdan içeri bir savaş uçağı girse naparsın?” diye sormuşlar. bende o soruya hazırlanmıştım hatta sırada. Ama bana sormadılar. Ayrıca bu soruya bir arkadaş “Katlayıp cebime koyarım” diye cevap vermişti, o şimdi subay..

Bizim grubun mulakatları 5 gün falan sürmüştü. 3-4 gece orada kaldık yani. Çok keyifliydi. Sağlık kontrolü falan yapılıyor. Onun dışında simulasyonlarla el yeteneğiniz ve refleksleriniz ölçülüyor. Basit sorular soruluyor bu esnada. Kulaklıktaki seslere tepki vermeniz isteniyor falan…

Genel olarak çok iyi bir deneyimdi benim için.

2-) Ben 8 ya da 9 sene önce girmiştim askeri lise mülakatına. Çok iyi hatırlıyorum. Güzel bir deneyimdi.
İçeri bir giriyorsun, belki de er olarak ömrü hayatında göremiyeceğin kadar çok omzunda yıldız olan adamlar karşında oturmuşlar.
Ama hiç beklediğin gibi olmuyor, öncelikle heyecanını almaya çalışıyorlar, adını vs soruyorlar. Biraz sohbet ediyorlar.
Benim soyadım Saydam. Bir subay soyadımı duyunca, “öyleyse hava da saydam” demişti. Tabi devamında da soru olarak “camdan bakınca ne görüyorsun?” geldi.
Tabi ben de hava görüyorum oksijen, azot vs dedim.
Sonra bir tane zarf çektirdiler. Sanırım “Atatürk’ün halk konusunda yaptığı inkılapları” soruyordu.
Kılık kıyafet, yeni ölçüler vs hepsini saydım. Birisini bilemedin dediler ve ipucu vermeye başladılar.
Sonra ipuçlarından harf inkılabı olduğunu anladım. Sonra da çıktım. Çıkarken ellerine özellikle dikkat ettim ve bir subayın geçti damgasını eline aldığını gördüm.
Böyleye rahatlamış bir şekilde dışarı çıktım. Biraz daha bekledikten sonra da saat akşam üstü 6 gibi bırakmışlardı.
Sabah 6 da girdiğimizi hesaba katarsak 12 saatim orda geçmişti. Güzel bir anıydı bence.

3-)21 temmuz 08 den bi önceki gün babamla istanbuldaydık
önce bi bakalım kuleliye dedik ve gittik çok kuyruk vardı.bize yarın sabah 5:30 da gelin önden yer kapın dediler bizde ok dedik. .lise anadolu tarafında ve orda bir otel aradık şimde şöle anlatayım burası bir kıyı şeridi ve (semtleri tam bilmiyorum haritadan bakın)
kuleli sağda kalıyorsa onun sağında beykoz var.önce beykoza gittik gezdik sonra kulelinin solunda kalan ilk semte gittik ve yaklaşık 1 aydır herkesin istanbula kuleli için geldiğini öğrendik.burda aradığımız oteller erkeklerin metresleri atıp yada tek gecelik .rospu buluk kaydıkları yada dönmelerin kaldığı otellermiş.o yüzden bir soldaki semte gittik.orasıda haydarpaşa garının(filmlerde trenden elinde bavulla inip seni yenecem istanbul denen merdivenli yer)olduğu yerdi.yalnız biz otel bulcaz diye liseden bayaa uzaklaştık ve dolmuşlar saat kaçta başlıyo diye baktık o saate dolmuş yoktu bizde napalım taksiyle geliriz dedik.
otelde yattık çok sinek vardı.tvnin de rengi kaçıktı ben düzelttim.gece heyacandan uyuyamadım.sabah gittik liseye veliler kendi arasında bir sıra yapmış o sıraya göre girdik.ben velilerin yaptığı sırada 130larda içeri girerkenki sırada 142 numaraydım.kaynak yapanlar yüzünden.

içeri girdim önce içerde oturdum poğaça yedim.sonra “numarası 100-150 arası olanlar nizamiyeye diye bi anons geldi.gittim nizamiyeye sıraya dizdiler .elimdeki dosya onların istedği sırada olcakmış.bide başa bi kağıt koyduk.oraya işaret attı subaylar evraklar tamamı diye .sonra bi spor salonunda oturduk.çıkdık bilgisayara adımızı yazdırdık.dosyamızı bi masaya verip.ordaki atatürk spor salonunun dış merdiveninde 50 kişi oturduk.sonra bi er geldi.ismi okunanlar sıraya dedi.ve 30 kişiyi dizdi.vsadece astsubaylık kazanları ayırdı ayırdı galiba.ve bize siz 4.grupsunuz benden ayrılamayın dedi.sırayla yürüdük önce müzik ritm tekrara girdik orda subay piyano çalıyodu.önce orda dişinize bakıyolar(ses dişlere deyerek ağzıdan çıktığı için) fırçalamadan girmeyin.ve bize çaldığı şeyi laylarayla diye okumazı istiyodu yada kalemle vuruyodu piyanoya bizede aynını yaptırıyodu.bi kişi 85 aldı çoğu kişi ben dahil 55 aldı.yarıya yakın bunu geçmedi ama kara için zaten gerekli değildi.sonra tuvalete gittik tuvalette hela yazıyodu.ve diş nası fırçalanır.lüzümsuzsa kapat işeretlerini bolca görüyosunuz.sonra sağlığa gittik.sadece boxer kalcak şekilde soyunduk.boyumuz ölçüldü ve bi kağıt verildi onda bütün doktarların sağlam yazıp mühür atması gerekliydi.burda sağlam yazısınıda geçti bölümüne yazmaları gerek bi arkadaşımın yanlış yere yazdılar itiraz etmekle uğraştı.ama elenmedi.sonra göz ve dişe giriyosunuz bi tane renk körü kitabından okutuyolar sonra gözünüze ışık tutup bakıyolar sonra da dişlerinize bundan sonra ortopedi.buraya grup şeklinde giriyosunuz sıraya geçiyosunuz.bi doktor bakıyo.sonra bi odada vücudunuzu dinliyolar nefes alıp verişinizi.bide nörolojide paravan var oraya geçiyosunuz.doktor indir kilodu kaldır başını diyo kendi başınızı değil tabi ufaklığın başı.bunuda geçtinizmi tamamdır.ön sağlığı geçtiniz demektir. .sonra tekrar geç sıraya isimler okunsun v.s..bi sınava giryosunuz burda sizin hangi partiyi tuttuğunuza bakıyolar galiba.çünkü sorularda hep eve hangi gazete alınır hangi kurslara dershanelere gittiniz.hangi tv kalanı .nasıl birisiniz gibi sorulara maruz kalıyosunuz.sonra iki büyük resim arasında oturup baya bekliyosunuzordan yine sıraya geçip spora gidiyosunuz önce 160 cm atlama var bunu herkes geçiyo
sonra mekik buda kolay çünkü ayaklarızdan tutuluyo ve bacaklar açık oluyo kapalı olsa zor tabi ama kalçanmızı fln kaydırmayın bi çocuk 36 yaptı komutan 28 saydı yada 27 öle bişe işte. bunuda herkes geçiyo.sonra 7 metre basket topu fırlatma bunuda herkes geçti ama ben geçemedi .dizinizin üstüne çömelip atıyosunuz ve attıktan sonra elleriniz yere değmicek.sonra koşu ki bu en zoru bi çocuk 77 yaptı bi kaç bişi 77-85 arası yaptı normalde 85 baraj diğer herkes 85 üstüydü.ben bunu yapamayınca itiraz ettim topu yine atamadım koşuyuda yarıda bıraktım imzamı atıp çantamı alıp evraklarımı geri kaldım yine sıraya girip ağlaya ağlaya çıktım.siz çalışın ve o sporları yapmadan istanbula gitmeyin.yapın ve kazanın.

bide mülaktlarda neler soruluyo diye sorular var onlarıda size aktariim.(duyduklarım sadece ben zaten mülakata girmedim)
içeri girdin kaç adım attın
ilk ve son 5 cumhurbaşkanı
arkandaki duvarın rengi (cevap olarak sizin arkanızdakiyle aynı olma ihtimali çok büyüktür komutanım diyin
yada içeri girince bakın arkaya ama komutana yüz çevrilmez benim bildiğim yada bilmediğim.

diyelim mülakatıda geçtiniz son kabul aşaması var o nedir tam bilmiom
ertesi gün askeri araçla sizi hastaneye götürüyolar.galiba o gün orda yatıyosunuz.emin değilim
diyelim elendiniz üzülmeyin hırs yapın ve öss say-2 de %5 barajına girin bidaha deneyin ben öle yapıcam

 

Paylaş

30
Kimler Neler Demiş?

21 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mehmet başar

zormuş ama yapacam

emcn

sen kaç puan almıştın

reşit

ya arkadaşlar bn buradaki herşeyi yapabiliorumda ya bi yerde okudum fem dershanesi vss.. gibi dershanelere gidenler alınmıomuş ne kadar doğru tam olarak

hasan

Kardeş fem anafen gibi fettulah gülenin olduğu kurumlardakileri almıyorlar

abdurrezzak

FATİH DERSANESİNİ DE Mİ ALMIYORLAR

salih

ewt

yusuf

Arkadaşlar hiç birşeyi dert etmeyin size garanti veririm suana kadar askeri lise ile ilgili duyduklarınızın yarısı yalan dolan bu kadar zor flan deil ve arkanda duvarın rengi ne renk die birşey sormicaklar size …

cczxc

tsk

Boşver

Cinsel organımıza bakıyorlar diye bir söylenti duydum doğrumu ben baktırmam

bilmem

Nesine bakiyorlar ki

Onur Toprak

Bakıyoalr. Baktırmassan Elenirsin.(Üroloji bölümü)

s*k*n* g*s*e*m*y*n *adam

zor değil çalışan insan yapar bence

bilmem

Cinsel organimizin nesine bakiyorlar abi ya bana bi anlatır misin iz ? Bekliyorum

muhammet sait

üroloji bölümü ile ilgili organda bi sıkıntı var mı-yok mu onun için

berkay

ddsdsd

Salih

Ya ben sadece okumak için anafen dershanesine gidiyom annem de fem dershanasinde temizlik görevlisi onlarla bi alakamız yok
Bir de babam öldü bi sorun olurmu

mert uğur

arkadaşlar nasıl sorular bende 3 nisanda giricem sizinkisi nasıl geçti ben heycanlanıyorum

mert uğur

burayı okudum da çok zora benziyor zormudur acaba .)

jAG

sallıyor arkandaki duvar rengi vs. gibi sorular sorulmuyor rahat olun

Namso

arkadaşlar als den 70,9945 aldım karaya gidebilirmiyim birde 2 yıldır anafene gidiyorum ama onlarla bir alakam yok ben oraya başka bir derzane adı yazsam olmazmı

Hd1903

cinsel organının düzgün olup olmadıgına sünnetli olup olmadıgınıza bakıyorlar herhangi bir yamuklukta elenirsiniz arkadaslar

Mehmet Nacar

Nasıl Bi Yamukluk. Bide Kaç Cm Lazım Kısaysada Eleniyomuyuz ??

batuhan

kardeşim cok dert etme sen onu sen mülakat ı dert et

Mevlüt

Diş çürüklüğünden elenirmiyiz.

Onur Toprak

hayır

Mehmet Nacar

Beyler Giderken Saçımı Kestirmek Zorundamiyim

batuhan

evt kardeşim zorundasın
malesef aynı sorun bende de var

Bende bu sene giricem als ye fakat sağlık kontrolünde bi şüphem var:( benim boyunla göğüs arasında birazcık deniz mantarı var yani leke gibi pek belirgin deil bi sorun olurmu? Lütfen yardım edin🙏

Sinan

Olmaz

Gençler askeri liseler kapatılmış😱 napıcaz biz ya nasıl subay olucam ben? Yardımcı olurmusunuz🙏