Asgari Ücretle Emekli Olan Ne Kadar Maaş Alır?

0

Asgari Ücretle Emekli Olan Ne Kadar Maaş Alır 2017

Emekli olduktan sonra, işçi ve memur olarak, emekli maaşlarında elbette ki değişiklik görmek mümkündür. SSK ve Bağkurdan emekli olanların da yine maaşları arasında bazı farklar bulunabilmektedir. Milyonlarca emekli adayı, maaşlarının ne kadar olacağını merak ederken, asgari ücret ile hizmet veren bir kişinin, emekli olduktan sonra ne kadar maaş alacağı da elbette ki merak edilen sorular arasında.

Asgari ücret çalışanları ne kadar emekli maaşı alacak?

Emekli sandığından emekli olanların, 2017 yılı içerisinde en düşük maaşlarının, 1.752 TL olacağı açıklandı. Elbette ki SSK emeklileri de emekli sandığına göre daha düşük olsa da, asgari ücret ile yaklaşık olarak aynı tutar ile işlem görecek. SSK’ dan emekli olan kişilerin ise; en az 1.386 TL alacağı belirtildi. Emekli olan kişilerin de alacağı en düşük ücretin, asgari ücret ile aynı olması yönünde çalışmalar da bu şekilde sonuç almış olmaktadır.

Emeklilerin maaşları düzenlendi

Yine 2016 yılında da belirtilmiş olan zam oranlarının yanı sıra, emeklilere 100 TL gibi bir tutar eklenerek, asgari tutara uygunluk hazırlandı. Böylelikle eski yıllara göre artık emekliler de oldukça iyi maaşlar aldığı gündeme geldi.

Geçtiğimiz yıllarda yaklaşık 1300 TL gibi emekli maaşı olan yüksek ücretliler, günümüzde neredeyse 2000 TL’ ye yakın bir ücret ile emekli maaşlarını almaya devam ediyorlar. Yapılan zamlar ve verilen ek tutarlar dahilinde tüm emeklilerin yüzü gülerken, yine memurlara da yapılacak olan enflasyon farkları ile 2017 ayının Temmuz ayı içerisinde enflasyon farkları da verilirken % 3 ‘ ün altına düşmeyecek. TÜFE % 3’ ün altında kalsa dahi, enflasyon farkı yine de maaşlara eklenerek, yükseliş gösterecek. Web adresimiz üzerinden yine diğer başlıklar altından güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

İşsizlik Maaşı Alma Şartları 2017

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir