Asgari ücret ne kadar oldu?

0

Asgari ücret ne kadar oldu?

2018 yılında merakla beklenen Asgari ücrette meydana gelen artış 2017 yılının son günlerinde yapılan 4. Toplantıdan sonra resmen açıklandı. Asgari geçim tutarının hesaplanmasından sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Asgari ücret ile çalışan sendikalar arasında yaşanan rekabet çalışanların tatmin olmamasına neden oldu.

Asgari ücret ile çalışanlar ne iş yapar?

Özel sektörün en alt kademesinde yer alan Asgari ücretli çalışanların her alanda hizmet verdiğini belirtmek istiyoruz. Özel sektörün bel kemiği olarak nitelendirilen bu kişilerin her statüde görev yaptığını belirtmek istiyoruz.

Asgari ücret ile çalışanların görevleri nelerdir?

Asgari ücret ile çalışanların çalıştıkları sektörlere göre farklılık gösteren görevleri bulunmaktadır. özel sektörde yer alan her kulvarda çalışan bu işçilerin yüzlerce farklı görevi bulunmaktadır.

Asgari ücretliler nerelerde çalışabilir?

Özel sektörde faaliyet gösteren her sektörde çalışma hayatı bulunan Asgari ücretli çalışanların her türlü sektörde çalışma şansı bulunmaktadır.

Asgari ücretli ne kadar maaş alacak?

Asgari ücret sendikalarının beklediği Bin 803 TL’lik artışın hükümet tarafından kabul edilmediğini ve sonunda verilecek rakamın Bin 603 TL olarak belirlendiğini belirtmek istiyoruz. Bin 400 TL olan Asgari ücrette verilen zam oranının % 14 olduğunu belirtmek istiyoruz. Son 3 yıl içerisinde Asgari ücrette meydana gelen artışın ise % 52 olduğunun altını ayrıca çizmek istiyoruz. İşte merak ettiğiniz 2018 yılı Asgari ücret maaşı.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir