Aselsan mülakat soruları

0

Aselsan mülakat soruları

Aselsan mülakat soruları

Aselsan Türk silahlı kuvvetlerini güçlendirme vakfına bağlı bir kuruluştur. 70’li yıllardan beri ülkemize hizmet vermektedir. Ve bugün Aselsan denildiği zaman hemen herkes mutlaka firmayı bir kez duymuştur. Çoğunlukla savunma sistemleri projeleri üzerine çalışsalar da bunun dışında ulaşım, güvenlik, enerji, otomasyon sistemleri, haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp sistemleri üzerine de çalışmaktadırlar. Tabi ki farklı alanlarda projelerde çalıştıkları için çok farklı alanlardan mezun kişileri de bünyesinde çalıştırmaktadır. Çoğunluğun mühendis olduğu firmada, insan kaynaklarından, muhasebe, satış departmanına kadar birçok farklı çalışanda bulunmaktadır. Eğer siz de Aselsan bünyesinde bir kariyer hedefliyorsanız sizin için araştırdığımız Aselsan mülakat sorularını dikkate almanızı öneririz. Bakalım mülakat soruları ve mülakat teknikleri nelermiş?

Diğer firmalara ait mülakat sorularına ve mülakat deneyimlerine buradan ulaşabilirsiniz!

Aselsana başvurmak için bu cv örneklerinden faydalanabilirsiniz!

Aselsan Mülakat Deneyimleri

Yaptığımız araştırmalar neticesinde mülakata giren adayların bir çoğundan olumlu deneyim yorumunu aldık. Genelde sadece bire bir mülakatlar oluyor bu mülakatlarda İK müdürü ile ve departman müdürünüz ile yapılmakta. Duruma ve başvurduğunuz bölüme göre de grup mülakatları ve kişilik testleri yapılmakta. Bire bir mülakatta size sorabilecekleri sorular ise şu şekilde;

  1. Lisans bitirme projenizde neler yaptınız? Bu projede en zorlandığınız kısım veya sizin en çok katkı sağladığınız kısım hangisiydi?
  2. Aselsan’ı tanıyor musunuz?
  3. Yüksek lisans düşünüyor musunuz? İşe kabul edildiğinizde yüksek lisans yapmanıza engel olacak bir durum olursa iş mi yoksa yüksek lisans mı önceliğiniz olur?
  4. Yapmak istemediğin bir iş olsa sana verilse yapar mısın ?

Aselsan mülakatına daha önce katılan arkadaşlar bizlerle Aselsan Mülakatı deneyimlerini paylaşabilir, diğer arkadaşlara destek olabilir:)

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir