Aşçılar nasıl CV hazırlamalı?

0

Aşçılar nasıl CV hazırlamalı?

Aşçılar nasıl Özgeçmiş hazırlamalı?

Her meslek grubu iş bulmak için CV hazırlamak durumundadır. Aşçılıkta bu meslek gruplarından bir tanesidir. Özellikle, büyük restaurantlarda ya da otellerde şef aşçılığa kadar ilerleyen bir kariye düşünüyorsanız mutlaka CV hazırlamalısınız.

Hemen her CV için ana başlıklar aynıdır. Kişisel bilgiler, eğitim bilgileri, iş tecrübeleri, beceriler, sertifikalar vb. Ancak her meslek grubu da bu alanları doldururken dikkat etmeli ve kendi meslek grubunda kendini daha çok öne çıkaracak bilgileri doğru bir şekilde aktarmalıdır.

Aşçılık içinde bu durum geçerlidir. İş tecrübesi olmayan bir aşçı olsanız da tecrübeli aşçı olsanız da mutlaka hünerleriniz görmek isteyeceklerdir. Çünkü aşçılık sadece yemek yapmak değil, bütün bir mutfağı tüm çalışanları ile yönetmek demektir. Diğer yandan mutfağa alınan gıdaların tercihinden, günün menüsüne kadar hazırlamanız gereken bir kısımda vardır.

Bu sebeplerden dolayı aldığınız aşçılık eğitimi oldukça önemlidir.

Aşçı CV Hazırlama Aşamaları

Her CV’de olduğu gibi kişisel bilgileriniz ve iletişim bilgilerinizi ekledikten sonra, eğitim bilgilerinizi eklemelisiniz. Daha önce çalıştığınız mutfakları, staj yaptığınız yerleri mutlaka belirtmeli o mutfaklarda size ne gibi görevler verildiğini anlatmalısınız.

Etkili ve öne çıkan bir CV hazırlamak istiyorsanız, tüm bu bilgileriniz ve tecrübelerinizi en doğru şekilde biraraya getirmelisiniz.

Sizler için hazırladığımız aşçılık CV örneklerinden faydalanabilir ve etkili CV’ler hazırlayabilirsiniz.

Aşçılar CV’lerini hazırlarken bu yazılardan faydalanabilirler!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir