Arzu Çerkezoğlu Özgeçmiş

0

Arzu Çerkezoğlu Özgeçmiş

                Arzu Çerkezoğlu Kimdir?

  1. 08. 1969 yılında Artvin’de doğan Arzu Çerkezoğlu, Disk Genel Sekreterliği görevini yapmakta olan bir doktordur. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 1994 yılında doktor olarak hizmet vermiştir.

                Arzu Çerkezoğlu Genel Bilgi

1969 yılında Artvin’de dünyaya gelmiş olan Arzu Çerkezoğlu evli ve bir çocuk annesidir. Doktorluk mesleğinin yanında Disk Genel Sekreterliği görevini de sürmektedir. Doktorluk mesleğinden sonra sağlık emekçilerinin sendikal mücadeleleri için çeşitli mesailerde bulunmuştur.

                Arzu Çerkezoğlu Eğitim Hayatı

1986 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim görmeye başlayan Arzu Çerkezoğlu, 1994 yılında pratisyen hekim olarak göreve başlamıştır. 2004 yılında da patoloji ihtisasını tamamlayan Arzu Çerkezoğlu, hekimlik kariyerini özel bir hastanede devam ettirmektedir.

                Arzu Çerkezoğlu Kariyeri

Üniversitede okuduğu yıllarda öğrenci gençlik mücadelesinde bulunan Arzu Çerkezoğlu, öğrenci derneği yöneticiliği, İstanbul Öğrenci Dernekleri Federasyonu Kurucu Genel Sekreterliği gibi görevlerde bulunmuştur. Doktorluk kariyerine başladıktan sonra da sağlık personelleri için sendikal faaliyetlerde bulunmuştur. Tüm Sağlık Sen ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nda üç dönem şube başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. DİSK Genel Kurulunda 181 delegenin oyunu alarak Genel Sekreterlik görevine getirilmiştir. DİSK’teki ilk kadın sekreter unvanı kendisine aittir. Patoloji uzmanı olan Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreterliği görevinin yanında Eşgüdüm Dairesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi, Kadın İşçiler Sorunları Dairesi sorumlusudur.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir