Arşiv Araştırma Formu

0

Arşiv Araştırma Formu

Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte kamuya alınacak tüm personel için memur işçi fark etmeksizin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu sürecin başlayabilmesi için de adayların arşiv araştırması formu doldurması gerekmektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgiler yazımızda yer almaktadır.

Arşiv Araştırma Formu Nedir? Neden Yazılır?

Arşiv araştırma formu, kamu personelinin iş başvurusu sırasında doldurulup kolluk kuvvetlerince aranıp aranmadığının, sicil kaydının olup olmadığının ve hakkında herhangi bir tahdit olup olmadığının saptanması için verilen belgedir. Bu araştırma adından da anlaşıldığı üzere arşivden yani mevcut kayıtlardan yapılmaktadır.

Arşiv Araştırma Formu Ne İçin Kullanılır?

Arşiv araştırma formu kamu kurumlarına iş başvurusunda bulunan adaylar tarafından doldurulup ilgili birimlere teslim edilmektedir. Bu form ve formda bulunan bilgiler kişinin kayıtlarda kamu görevini yapmaya mani herhangi bir suç kaydının olup olmadığının araştırılması için kullanılmaktadır.

Arşiv Araştırma Formu Nasıl Yazılır?

Bu form iş başvurusu sırasında başvuru yapılacak kamu biriminin internet sitesinde yer almaktadır. Daktilo ya da bilgisayarla doldurulduktan sonra çıktı alınarak ilgili birime teslim edilmektedir. Arşiv araştırma formu ad, soyad, oturma adresi, ikametgah adresi, anne, baba, eş ve kardeşlere ait bilgiler, en son çalışılan yerle ilgili bilgiler ve nüfus cüzdanında yer alan tüm bilgilerin sorgulandığı alanlardan oluşmaktadır. Adayların bu formu eksiksiz olarak doldurması ve bilgilerin doğruluğunu imzasıyla taahhüt etmesi şarttır.

Arşiv Araştırma Formu Nereye Teslim Edilir?

Arşiv araştırma formu doldurulup atama için istenilen diğer evraklarla birlikte atamanın yapılacağı kamu kurumuna teslim edilmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir