Arçelik Mülakat Soruları

1

Arçelik Mülakat Soruları

Arçelik Mülakat Soruları

Beyaz eşya markaları arasında başı çeken şirketler arasında yer alan Arçelik, yılların verdiği deneyim ve bilgi birikimi ile sürekli büyümeyi amaçlayan firmalardan biri olmaktadır. Beyaz eşyada sunduğu kalite ve yeni teknoloji, firmanın her kesim tarafından tercih edilmesinde etkendir. Hizmet sektöründe büyüme amaçlı yoluna devam eden Arçelik, personel alımlarıyla da büyümeyi desteklemektedir. Arçelik firması personel alımları için adayları çeşitli aşamalardan geçirmektedir. Bunlar sayısal, sözel, yetenek, yabancı dil testleri ve mülakat olmaktadır. Testlerden başarı ile geçen adaylar son olarak mülakata girer ve burada yetkili kişi tarafından bazı sorulara cevap verir. Şimdi Arçelik mülakat soruları konusunda daha detaylı bilgiler vermeye çalışalım.

Arçelik mülakat soruları nelerdir?

Arçelik bünyesinde çalışmak isteyen her aday işe girmenin son aşaması olan mülakata kadar ulaşabilmek için öncelikle birtakım testleri başarıyla geçmesi gerekmektedir. Sayısal, yetenek, yabancı dil ve sözel testlerden yeterli puanı alan kişiler şirketin İK departmanı tarafından görüşmeye çağrılır ve bu görüşmeden genel olarak şu sorular sorulur.

–          Ürünlerden birinde arıza çıkması durumunda ne yaparsınız?

–          Sizin en iyi şekilde tanımlayan 3 özelliğiniz nedir?

–          Bu alanda neden çalışmak istiyorsunuz?

–          İş yeri kurmak için elinizde iki farklı lokasyon mevcut. Bunlardan birini seçmek zorundasınız. İş yeri lokasyonunu hangi kriterlere göre seçersiniz.

–          Hayatınızda risk alacak durumlarla karşılaştınız mı? Risk aldınız mı?

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir

Ben ev hanımıyım 2 buçuk yaşında oglum var kıreşli oldugunu duyunca başvuru yapmak istedim ama ilkokul mezunuyum bana göre ıs varmıdır…..