Aras kargo mülakat soruları

0

Aras kargo mülakat sorularıAras kargo mülakatı

1979 yılında küçük bir dağıtım firması olarak kurulan Aras kargo şirketi bugün 13 bölge müdürlüğü, 28 transfer merkezi, 844 şube, 3000 araçlık filosu ve 9 bin kişilik uzman kadrosuyla, her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet vermektedir.

Daha ilerisi için amaçları ise Mutluluğa adanmış gücümüz ve hizmetlerimizle fark yaratarak, sektörde ilk tercih edilen marka olmak olarak tanımlamaktadır Aras kargo.

Aras kargo bünyesinde tecrübeli elemanlara yer olduğu kadar yeni mezunlara da öncelik vermektedir. Eğer Aras kargoda çalışmayı düşünüyorsanız işe alım süreci hakkında biraz bilgiye ihtiyacınız olabilir. Öncelikle işe alım sürecinde her zaman fırsat eşitliğinden yana olmuşlardır. Kariyer sitelerinde verdikleri ilanlar sonrasında gelen CV’ler incelenir ve uygun adaylar görüşmeye çağırılır.

Peki, Aras kargo mülakat soruları nedir ve süreç nasıl ilerler?

Mülakat Soruları

Mülakat süreci çok zorlu bir süreç olmamaktadır. Genel olarak alınacak olan pozisyonlara göre mülakata uygulansa da çoğunlukla birebir görüşme tercih edilmektedir. Burada da ilk görüşme insan kaynakları ile yapılmakta eğer uygun görülürse ikinci mülakat departman müdürü ile yapılmaktadır. Burada da karşınıza gelebilecek sorular şu şekildedir.

  • Neden şirketimizi tercih ettiniz?
  • Maaş beklentiniz nedir?
  • sizi tanıyalım, neden insan kaynakları? Neden biz?  şirket hakkındaki bilgilerin, insan ilişkilerindeki başarın nelerdir?
  • İç denetim deyince aklınıza ne geliyor? Neden iç denetim bölümünü seçtiniz?

Kargo İş Başvurusu Yapacaklar için Hazırladıklarımız?

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir