Apron Memuru Maaşı

0

Apron Memuru Maaşı

Devlet Hava Meydanları İşletmesinde İdari hizmetler sınıfında çalışan devlet çalışanlarına Apron memur adı verilmiştir. Uçakların pistlerdeki park planlamasından tutunda havaalanlarında hava trafik kontrolüne kadar birçok hizmette baş rol oynamaktadır.  Apron memurlarının birçok görevleri mevcut olup, bu görev ve sorumluklar şu şekilde gösterilmiştir.

Apron Memuru Ne İş Yapar

Havaalanı apronlarında diğer kuruluşlarının faaliyetlerini takip ederek analiz yapar ve raporlar düzenler. Havalimanlarında uçakların gidiş ve geliş zamanlarını planlar ve uçakların pistlerde ki park planlamasını gerçekleştirir. Tüm zamanlama planlamaları Apron memurlarının görevleri içerisinde yer almaktadır. Havalimanında kuş ve vahşi hayatla mücadele yapılan tüm çalışmalar, Apron memurlarının görev kapsamları içinde yer alır.

Apron Memuru Görevleri Nelerdir?

Havaalanları kendi aralarında farklılıklar göstermektedir. Kimi havalimanında mesai sistemi varken kiminde ise çalışma şartları 12 saat çalışma ve 24 saat dinlenme olarak gerçekleşmektedir. Ön lisans kpss puanına göre alınan memurlar işe alım öncesinde birçok kritere göre sıralanmakta ve siz de Ön lisans kpss puanına göre iş başvurusu yapabilirsiniz.

Apron Memuru Nerelerde Çalışabilir?

Apron memurlarının görevleri yapmış olduklar önemli işten dolayı, en zorlu bölüm olarak görülebilir. Apron memuru olmak için birçok zorlu elemeden geçerek işe alınabilirsiniz. Detaylı bilgi için siz de internetten Apron memurlarının görevleri, hangi alanlarda çalıştıkları ve maaşları gibi bilgilere resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir