Anlaşmalı Boşanma Dilekçe Örneği -2

1

bosanma-dilekcesi

Her ne kadar bir yuva kurmak ve ömrümüzü bir arada sürdürmek için bir yuva kursakta, kimi zaman çeşitli sebeplerle boşanmak durumunda kalırız. Mutsuz bir evliliği sürdürmektense yollarını ayırmayı tercih eden çiftlerin bu zor zamanları ve prosedürleri daha kolay atlatabilmeleri adına hazırladığımız dilekçe dökümanında dilekçe konusunda aradığınız her bilgiye ve dilekçe örneğine yer vermeye çalıştık

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

Aşağıdaki Dilekçe örneği Anlaşmalı Boşanma Dilekçe Örneğidir!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

…. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

 

KARŞILIKLI BOŞANMAK

İSTEYEN TARAFLAR

(DAVACI)                                   :  

 

 

DAVACI VEKİLİ                          :   Hasan Bodu

DAVALI                                      :   Zeliha Bodur            

DAVA KONUSU                          :   Şiddetli geçimsizlik nedeniyle anlaşmalı olarak boşanmaya karar verilmesi talebidir.

OLAYLAR                                   :

1.   Müvekkilim AK ile davalı Hatice, 02.05.1995 tarihinde Bursa evlendirme dairesinde evlenmişlerdir.

2.   Uzun süredir eşler arasında şiddetli geçimsizlik söz konusu olup bu durum, taraflar için çekilmez hale gelmiştir. Evlilik birliği temelden sarsılmış ve tarafların artık bir arada bulunma imkanları da kalmamıştır. Bu nedenle her iki taraf da anlaşmışlar ve boşanmak istemektedirler.

3.   Tarafların müşterek evliliklerinden biri 1997 diğeri 1999 doğumlu olmak üzere iki kız çocuğu dünyaya gelmiştir.

4.   Boşanma karşılığında taraflar birbirlerinden tazminat talep etmemektedirler. Ev eşyalarının tamamının HK’e bırakılacağı konusunda anlaşılmıştır. Müvekkilim evden özel eşyaları dışında hiçbir eşyayı almayacaktır.

5.   Ayrıca HK tarafından istenildiği taktirde her ay aylık 250.000.000 (ikiyüz elli Milyon) TL.- nafaka, elden veya bildirilecek olan bir banka hesabına yatırılacaktır.

6.   HK’in kendisine ait bir dairesi mevcut olup inisiyatif tamamen kendisine bırakılmıştır. Söz konusu daireyi istediği gibi tasarruf edip, istediği şekilde değerlendirebilecektir.

7.   Müşterek çocuklardan 2001 doğumlu Mehmet, özürlü olup velayeti babaya, bakımı da anneye ait olacaktır. Yine müşterek çocuklardan 2000 doğumlu Zehra’nın velayeti ve tüm bakımı anneye aittir.

8.   Bu itibarla, yukarıda arz edilen esaslar çerçevesinde tarafların anlaşmalı olarak boşanmak istemeleri üzerine iş bu davanın açılması zorunluluğu doğmuştur.

 

HUKUKİ SEBEPLER                    :   Medeni Kanunun,Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve ilgili sair mevzuat.

 

SUBUT DELİLLER                      :   Nüfus kayıtları, tanık beyanları ve gerektiğinde her türlü hukuki deliller.

 

SONUÇ ve TALEP                      :   Yukarıda saydığımız nedenlerle; Tarafların kendi aralarında kararlaştırdıkları anlaşmanın esasları doğrultusunda anlaşmalı olarak boşanmalarına ve Yargılama masrafları ile ücreti vekaletin taraflara yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

 

……/……/200…

Davacı Vekili

 

EK:

1.)  Onanmış vekaletname örneği,

2.)  Nüfus kayıtları örneği,

3.)  Evlilik cüzdanı fotokopisi

4.)  Tanık listesi.

 

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
gökhan

örnek olarak şu sormak istiyorum eşin üstünde hiç bir mal varlığı yoksa sadece aylıklı birisiyse bu kişiden ne alına bilinir askeri ücretli çalışan ise.