Anlaşmalı Boşanma Dilekçe Örneği -1

0

bosanma-dilekcesi

Her ne kadar bir yuva kurmak ve ömrümüzü bir arada sürdürmek için bir yuva kursakta, kimi zaman çeşitli sebeplerle boşanmak durumunda kalırız. Mutsuz bir evliliği sürdürmektense yollarını ayırmayı tercih eden çiftlerin bu zor zamanları ve prosedürleri daha kolay atlatabilmeleri adına hazırladığımız dilekçe dökümanında dilekçe konusunda aradığınız her bilgiye ve dilekçe örneğine yer vermeye çalıştık

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

Aşağıdaki Dilekçe örneği Anlaşmalı Boşanma Dilekçe Örneğidir!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

……………  ( ) AİLE MAHKEMESİ
SAYIN HÂKİMLİĞİ’NE


Davacı              :

Vekili               :

Davalı              :

Vekili               :

Dava Konusu  : Evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeni ile Anlaşmalı Boşanma talebimizi ihtiva eder.

 

 

Açıklamalar    :

  1. Şahsım ile davalı evli olup, evlilik kaydımız, …….. İli, ………. İlçesi, ……Cilt No, ……..Kütük No, ….. Sayfa No.da kayıtlı bulunmaktadır (Ek-1 Nüfus Kaydı).
  2. Şahsımın davalı ile olan evliliğinden adları …………ile………. olan müşterek çocuk bulunmaktadır.
  3. Şahsım ile davalı arasında, …………… tarihten bu yana duygu ve düşünce birliği sağlanamamış, karşılıklı olarak sevgi ve saygı azalarak yok olma noktasına gelmiştir. Davalı ile olan evliliğimizin tek bağlayıcı unsuru müşterek çocuklarımızdır. Davalı eşim ile ortak yaşam ikimiz adına da çekilemez hale gelmiş ve evlilik birliğimiz temelinden sarsılmıştır.
  4. Davalı ile boşanmanın mali sonuçları ile müşterek çocukların velayetini ve velayet kendisinde kalmayan taraf ve ailesinin müşterek çocuk ile boşanmadan sonra kuracağı şahsi münasebetleri düzenleyen Boşanma Protokolü ……….. tarihinde akdedilmiş olup Ek’te Mahkemenize sunulmaktadır (Ek-2 Boşanma Protokolü).

Yukarıda arz edilen sebepler ve Ek’teki Protokol göz önünde bulundurularak davalı ile boşanmamıza karar verilebilmesi için işbu davayı açmak durumu zorunluluğu hasıl olmuştur.

 

Hukuki Sebepler  : TMK md. 166/f.3, HUMK ve sair yasal deliller. 

Deliller                  : Nüfus Kayıtları, Protokol ve her türlü yasal delil.

 

Netice ve Talep     : Yukarıda arz edilen sebepler ve Ek’teki Protokol de göz önünde bulundurularak işbu davanın kabulü ile Anlaşmalı Boşanmaya karar verilmesi saygılarımla arz ve talep ederim. Tarih.

                                                                                                                                          Davacı

EK’ler:
1- Nüfus Kaydı
2- Boşanma Protokolü

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir