Altına Dayalı Kira Sertifikası 2018

0

Altına Dayalı Kira Sertifikası

Altını bulunan kişilerin bu altınlarını güvenli bir şekilde saklamasını vesile olan bankalara yatırılmasına kira sertifikası denir. Kira sertifikası bu dönemde çok moda olup güvenli ve uygun bir şekilde yastık altı yapılmış altınlarınızı saklamaya yarar.

Altına Dayalı Kira Sertifikası Nedir?

Altınların toplanıp toplanabileceği bir hazine gibi düşünülüp yatırım yapılır. Altınların veya ziynet eşyalarını güvenli ve birikime uygun bir ortamda yapılan yastık altı altınların toplandığı yerdir. Bu tür işleri daha çok bankalar yapmaktadır, bunun dışında bu tür yatırımlar için kazanç olmadığı için farklı branşta yerler açılmamaktadır.

Altına Dayalı Kira Sertifikası Nasıl Alınır?

Altının yatırıldığı banka size kira sertifikası vermektedir. Belirli tür altınların kabul edildiği bu bankalar kira sertifikası vermek için belirli miktar altın yatırılması istenir. Yatırılan altınlara kimi yatırımcılar sadece güvenli bir yer olsun diye yatırdıkları için faiz getirisi istemezler. Kimi yatırımcılar ise faiz getirisinin en yüksek olduğu yatırım yerlerine bu altınları yatırırlar.

Altına Dayalı Kira Sertifikası Almak İçin Gerekli Şartlar

Kira sertifikası almak için çok belli başlı şartlar yoktur. Yatırımı alan bankanın belli miktar yatırımını geçen kişilere bu sertifika verilir.

Altına Dayalı Kira Sertifikası Almak Ücretli midir?

Yatırılan altınların yanında yüzde sıfır vergiye muaf oldukları için sertifikanın hiçbir ücreti yoktur. Bankalara göre değişen bu hizmet fiyatlar da buna göre değişebilmektedir.

Altına Dayalı Kira Sertifikası Kaç Günde Alınır?

Bankaların belirli talep toplama günlerini takip ederek bu günlerde bankalara başvuruda bulunabilir.

Altına Dayalı Kira Sertifikası Almak İçin Yaş Sınırı Var mı?

Yaş sınırı bulunmamaktadır.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir