Alişan’ın Babası Ne İş Yapar

0

Alişan’ın Babası Ne İş Yapar?

Alişan’ın babası Mehmet Tektaş Marmara Üniversitesi Matematik hocalığı yapmaktadır. Piyasada yayımlanmış pek çok kitabı mevcuttur. Matematik konusunda oldukça başarılı olduğu bilinmektedir.

Alişan’ın Babası Görevleri

Marmara Üniversitesi matematik bölümü yardımcı doçent Unvanına sahip bir hocadır. Bölümde pek çok öğrenciye sorulan sorularda öğrencilerden olumlu cevaplar alınmıştır. Arada “taktı mı takar” cevapları olsa da genel izlenimin iyi bir hoca olduğu yönündedir.

Alişan’ın Babası Mevkisi

Yardımcı Doçent unvanına sahiptir.  Marmara üniversitesinde görev yapmaktadır.

Alişan’ın Babası Kaç Saat Çalışır

Yardımcı doçent unvanına sahip bir hocanın ders planı dahilinde görev yaptığı bilinmektedir. Haftalık ders planında hangi gün kaç saat dersi varsa plan dahilinde üniversitede ders vermektedir. Zaman zaman birinci ikinci öğretim farkından dolayı sabah erken yapılan dersin tekrarı akşam ikinci öğretimlere yapılacak olmasından sabahtan akşama kadar okulda kalabilmektedir.

Alişan’ın Babası Nerelerde Çalışır

Marmara üniversitesinde görev almaktadır.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Yardımcı doçentlik unvanını incelediğimizde bu unvana sahip olabilmek için öncelikle lisans mezunu olmak ve yüksek lisans yapmış olmak gerekir. Bunun dışında aranılan en temel faktörlerden birisi ALES puanı ve dil puanıdır. ALES ile Dil puanı yüksek olan kişiler üniversitelerin açtığı yardımcı doçentlik pozisyonlarına başvuruda bulunabilir ya da direkt olarak ÖYP ile atamalarının yapılması gerekmektedir. Çünkü üniversitede hoca olarak görev yapabilmenin iki yolu vardır ilk yolu okulun açtığı ilana başvurmak, bir diğeri ise ÖYP programı ile YÖK ün atamasını beklemek. Elbette ÖYP ile atanmak için ALES puanı ve dil puanı yüksek olmalıdır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir