Ali Uğur Akbaş Ne İş Yapar

0

Ali Uğur Akbaş Kimdir?

1963 yılında Adana da dünyaya gelmiştir. İş adamı ve siyasetçi kimlikleriyle bilinen Ali Uğur Akbaş eğitimini Adana da tamamlamıştır.

Ünlü sunucu, oyuncu daha sonra ise şarkıcı kimliği ile karşımıza çıkan Yeliz Yeşilmen’in eşi olarak tanınmıştır. Adana da doğmuş ve hayatının çoğunu Adana da sürdürmektedir. Yeliz Yeşilmen’in eşi olması yanında siyasi kimliği ile de ön plana çıkmıştır.

Adana belediye başkanlığı  seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden aday olmuştur. Eşi Yeliz Yeşilmen ile parti çalışmaları yapmıştır. Yeliz Yeşilmen’den 2 çocuğu vardır. Kızı Asya Tuana oğlu Birbey Ali’dir. Daha önce Yeliz Yeşilmen ile magazin gündemine konu olan, yeliz Yeşilmen’den önceki evliliğini yaptığı Gülbin Vardar’dan da Aleyna isminde bir kızı vardır. Şu an hala Yeliz Yeşilmen ile evlilik hayatı devam etmektedir. Yazları Borum da, kışları ise Adana İstanbul arasında gidiş geliş yaparak aile hayatlarını sürdürmektedir.

Ali Uğur Akbaş’ın Eğitim Bilgileri

Lise düzeyine kadar eğitim almıştır. Eğitim hayatı biter bitmez iş hayatına atılmıştır. Turizm, petrol da dâhil olmak üzere başta inşaat sektöründe şirket kurmuştur.

Ali Uğur Akbaş’ın Kariyeri

Daha çok inşaat sektörü olmak üzere birçok sektörde iş kurmuştur. Birçok şirketinde yönetim kurulunda üyelik ve başkanlık yapmıştır. Adana da tanınan iş adamlarındandır. Turizm, nakliye bu sektörler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra birçok spor kulüplerinde de kulüp başkanlığı yapmış ve yönetim görevini üstlenmiştir. Aynı zaman da siyasi kimliği ile de tanınmaktadır.

Milliyetçi hareket partisinden belediye başkanlığına adaylığını koymuş fakat kazanamamıştır. Siyasi çalışmaları hala devam etmektedir.

Mesleklere Diar Maaş Bilgilerine Buradan UIlaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir