Alacağın İflas Masasına Kaydı Dilekçesi

0

İcra Dilekçe Örnekleriİcra konusunda aradığınız tüm dilekçe örneklerini artık tek adreste bulabilirsiniz! Devlet dairelerinde tüm bildirim ve isteklerinizi dilekçelerle bildirmemiz istenir bizden. Bu yüzden sizlerin işine yarayabilecek çeşitli İcra dilekçe örneklerine ve formlarına sitemizde yer verdik.

İcra Dilekçe Örneklerini bilgisayarınıza indirmek için ihtiyacınız olan konuyu seçip, indir butonuna tıklamanız yeterlidir. Örnek bilgisayarınıza birkaç saniye içerisinde word dosyası şeklinde inmiş olacaktır.

Sitemizde İcra gerekçelerinize göre özel olarak hazırlanmış dilekçe örneklerini bulabilirsiniz. Diğer dilekçe örneklerine İcra dilekçeleri bölümünden ulaşabilirsiniz!

İcra Dilekçe Örnekleri

İNDİR

…….SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

 

 

                                                                                                                       …….

 

 

DAVACI                :…….

 

VEKİLİ                   :…….

 

DAVALI                 :…….

 

KONU                    : Alacağın İflas Masasına Kaydedilmesi İstemimizdir.

 

AÇIKLAMALAR :1-Davalının müvekkilimize borcu bulunmaktadır. Davalı hakkında müvekkilimiz adına …….’ nün ……. Esas nosu ile ……. tarihinde yaptığımız ……. bedelli takip borçlunun da itiraz etmemesi nedeni ile kesinleşmiştir.

 

2-Yukarıda esas numarası ve müdürlüğü bildirilen ve kesinleşen alacağımıza davalı anlamsızca itiraz ederek red etmiştir. Davalının mesnetsiz itirazını kabul etmiyoruz. Alacağımızın İflas masasına kaydını istiyoruz.

 

YASAL NEDENLER : TTK., İİK., HUMK. Ve İlgili Yasa maddeleri.

 

KANITLAR               : Senet Aslı, İflas Masası Kayıtları,

 

İSTEM SONUCU   : Açıklanan nedenlerle müvekkilimizin alacağının iflas masasına kaydına karar verilmesini, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesini ve 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

 

DAVACI VEKİLİ

                                                                                                           …….

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir